ایرنا/ « فیصل المقداد» معاون وزیر امور خارجه سوریه با بیان اینکه « آمریکا در صدد تداوم بحران و جنگ در سوریه با حمایت از داعش است»، تاکید کرد که دمشق پاسخ هر متجاوزی را می دهد.

المقداد روز چهارشنبه در نشستی مطبوعاتی اعلام کرد که آمریکا هزار تروریست داعشی را از طریق هوایی از مناطق دیرالزور و الرقه سوریه خارج کرده است.
وی خاطرنشان کرد: نقش آمریکا با همکاری برخی از کشورهای عربی در سوریه، حمایت از گروه تروریستی تکفیری داعش و جلوگیری از پیشروی و نتیجه دادن مبارزات ارتش سوریه در نبرد با تروریست ها است.
معاون وزیر خارجه سوریه تصریح کرد: هم اینک حملاتی برای خدشه وارد کردن به حکومت سوریه و مقابله با دستاوردهای ارتش سوریه و همپیمانانش در حال انجام است.

** ادعای استفاده از سلاح شیمیائی، اقدامی خصمانه
المقداد اظهار داشت که تهدیدهای برخی کشورهای غربی و ادعاهای آنها در باره استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی فقط برای توجیه اقدامات خصمانه خودشان است.
وی از سازمان ملل و جامعه بین الملل خواست تا درباره تحرکات آمریکا تحقیق کنند و تاکید کرد که اقدامات این کشور ثبات سوریه را تهدید کرده و به حاکمیت این کشور خدشه وارد می کند.
معاون وزیر خارجه سوریه گفت: آمریکا خواستار طولانی شدن جنگ و بحران در سوریه است که این امر عواقب خطرناک و جبران ناپذیری دارد.
المقداد با اشاره به سقوط جنگنده رژیم صهیونیستی توسط پدافند ارتش سوریه، خاطرنشان کرد که پدافند هوایی سوریه آماده مقابله با هر متجاوزی است.
شنبه گذشته سوریه توانست یک فروند جنگنده اف-16 رژیم صهیونیستی را که به آسمان این کشور تجاوز کرده بود هدف قرار دهد و سرنگون کند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar