ایرنا/ موسسه ملی آمار ایتالیا (ایستات)درتازه ترین گزارش خود تحت عنوان 'آزار و اخاذی جنسی در محل کار'اعلام کردکه حدود 9 میلیون زن در ایتالیا در طول زندگی خود متحمل نوعی آزار جنسی در محل کار و خارج از آن شده است.

ایستات روز چهارشنبه افزود: 8 میلیون و 800 هزار زن در ایتالیا متحمل نوعی آزار و اذیت جنسی در طول زندگی خود شده است که از این تعداد یک میلیون و 173 هزار نفر، (معادل 7.5 درصد) قربانی اخاذی جنسی در محل کار جهت استخدام و یا حفظ شغل و یا برای پیشرفت حرفه ای شده است.
ایستات تخمین می زند که 8 میلیون و 816 هزار زن، معادل 43.6 درصد کل زنان میان 14 تا 65 سال، در طول عمر خود متحمل نوعی آزار و اذیت جنسی شده باشند. از این تعداد 3 میلیون و 118 هزار نفر (معادل 15.4 درصد) در سه سال اخیر متحمل آزار جنسی شده اند.
برای نخستین بار آزار جنسی حتی در قبال مردها نیز به ثبت رسیده است و تخمین زده می شود که 3 میلیون و 754 هزار مرد (18.8 درصد) در ایتالیا متحمل نوعی آزار و اذیت جنسی در طول زندگی خود شده باشند که از این تعداد یک میلیون و 274 هزار نفر (6.4 درصد) در سه سال اخیر متحمل آزار جنسی شده اند.
ایستات همچنین تخمین می زند که یک میلیون و 173 هزار زن ( 7.5 درصد) قربانی اخاذی جنسی در محل کار برای استخدام و یا حفظ شغل و یا پیشرفت حرفه ای شده باشند. تنها در 3 سال اخیر 167 هزار زن متحمل انواع اخاذی شده اند. اکثر زنان قربانی آزار جنسی در بخش های فعالیت های حرفه ای، علمی و فنی و یا خانگی کار می کرده و یا به دنبال کار بوده اند.
به گزارش ایرنا، براساس داده های پلیس ایتالیا، بطور متوسط یک زن در هر سه روز و نیم در این کشور در محیط خانوادگی خود کشته می شود. در خانواده های ایتالیایی علاوه بر قتل، هر روز بطور متوسط 23 مورد آزار و شکنجه، 28 مورد بدرفتاری، 16 مورد ضرب و شتم و 9 مورد تجاوز جنسی به زنان بوقوع می پیوندد.
ایتالیا حدود 60 میلیون نفر جمعیت دارد که از این تعداد 31میلیون نفر را زنان تشکیل می دهند.
برای مبارزه با پدیده خشونت با زنان در ایتالیا، علاوه بر حفاظت ارائه شده توسط قانون که شامل هشدار و ممنوعیت نزدیک شدن تا حبس خانگی و حتی زندان می شود، پلیس نیز در زمینه جلوگیری از این موارد از طریق اطلاع رسانی و شناسایی نخستین رفتارهای خشن کار می کند.
جرایم علیه زن ها با اینکه رو به کاهش است، اما بسیاری از موارد به پلیس اعلام نمی شود و اغلب قربانیان این جرایم سکوت کرده و منزوی می شوند در حالی که مجرم مجازات نمی شود.
عبارت زن کشی از مدت ها پیش وارد زبان عامیانه در ایتالیا شده که بیانگر نگرانی گسترده در این کشور است. زنان در ایتالیا اغلب در محیط خانواده کشته می شوند و حدود 71 درصد قتل ها در داخل خانواده و به دست نزدیکان صورت می گیرد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar