ایسنا/ وزیر خارجه آمریکا با طرح این موضوع که ارتش ونزوئلا می‌تواند تصمیم به برکنار کردن رئیس جمهوری این کشور بگیرد، گفت که نمی‌داند این اتفاق خواهد افتاد یا خیر.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا در سخنرانی خود در دانشگاه تگزاس پیش از سفرش به پنج کشور آمریکای لاتین، تأکید کرد که دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا مدافع تغییر رژیم در ونزوئلا نیست اما اگر نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری این کشور تصمیم بگیرد تا قدرت را ترک کند، وضعیت آسان‌تر خواهد بود.

وی پیش‌بینی کرد که تغییر در ونزوئلا رخ می‌دهد و گفت، آمریکا به دنبال تغییر مسالمت‌آمیز در این کشور آمریکای لاتین است.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه سخنرانی‌ خود تصریح کرد: با توجه به تاریخچه ونزوئلا و سایر کشورهای آمریکای لاتین و کشورهای آمریکای جنوبی، برخی اوقات ارتش می‌تواند رهبران کشورها را برکنار کند. زمانی که اوضاع به قدری وخیم باشد که رهبران ارتش تشخیص دهند دیگر نمی‌توانند برای مردم خدمتگزاری کنند، می‌توانند انتقال قدرت مسالمت‌آمیز را مدیریت کنند.

وی ادامه داد: این که در ونزوئلا چنین اتفاقی خواهد افتاد یا خیر را نمی‌دانم.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: مادورو باید به قانون اساسی ونزوئلا ارجاع و و از آن پیروی کند. مطمئنم که او دوستانی در کوبا دارد که به او املاک خوبی در ساحل می‌دهند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar