میزان/ در حالی‌که مقامات دو کره خود را برای آغاز گفتگوها و کاهش تنش در منطقه آماده می‌کند آمریکا قرار است بزرگترین بسته تحریمی خود عله پیونگ‌یانگ را اِعمال کند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، در حالی‌که مقامات کره‌‎جنوبی خود را برای گفتگوهای بیشتر با مقامات کره‌شمالی آماده می‌کنند، آمریکا قرار است بزرگترین بسته تحریمی تاکنونی خود را علیه کره‌شمالی به منظور فشار بیشتر برای توقف برنامه موشکی و هسته‌ای‌اش را تصویب کند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا به شرط عدم افشای نام و بدون ارائه جزئیات به رویترز گفته واشنگتن در حال تصویب بزرگترین بسته تحریمی جدید علیه کره‌شمالی است.

به نوشته رویترز، تحریمهای جدید آمریکا علیه پیونگ‌یانگ قرار است همزمان با حضور ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ، در کره‌جنوبی و شرکت در ضیافت اختتامیه بازیهای المپبک زمستانی رئیس‌جمهور کره‌جنوبی اعلام شود.

همچنین رسانه‌های کره‌جنوبی روز پنجشنبه اعلام کردند که کره‌شمالی یک هیأت بلندپایه را برای شرکت در مراسم اختتامیه المپیک که روز یکشنبه برگزار می‌شود به کره جنوبی اعزام خواهند کرد.

«کیم یونگ‌چول»، معاون رئیس کمیته مرکزی حزب حاکم کره شمالی ریاست این هیأت بلندپایه را بر عهده خواهد داشت.

«ری سون-گوان»، رئیس سازمان امور روابط با کره جنوبی نیز در این سفر حضور دارد و احتمال می‌رود که دیدارهایی میان مقامات آمریکا و کره شمالی در حاشیه مراسم اختتامیه صورت گیرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar