میزان/ وزارت خارجه سوریه با ارسال نامه‌های جداگانه‌ای به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت تأکید کرده فرانسه به علت پشتیبانی از گروه‌های تروریستی مشروعیت شرکت در روند صلح سوریه ندارد.

وزارت خارجه سوریه روز پنج‌شنبه با ارسال نامه‌های جداگانه به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت تأکید کرده که فرانسه مدت طولانی است که با هدف کمک به گروه تروریستی –تکفیری «حبهه فتحه الشام» اتهامهای بی‌اساسی را علیه دولت سوریه به قصد وارونه‌کردن حقایق اعلام می‌کند.

نامه وزارت خارجه سوریه تصریح می‌کند: کشور فرانسه از آغاز بحران سوریه پشتیبانی خود از سازمانهای تروریستی، به‌ویژه گروه جبهه النصره و گروه‌های وابسته به آن که سازمان ملل آن را سازمانی تروریستی معرفی کرده به صورت پیوسته ادامه داده‌است؛ کمک مالی پاریس به عناصر تروریستی در سوریه با ارائه ویدئوها و فایلهای مختلف اثبات می‌شود.

وزارت خارجه سوریه همچنین از شورای امنیت سازمان مل خواسته به اقدامات فرانسه در سوریه پایان دهد چرا که این کشور با نقض قطعنامه‌های بین‌المللی، اعتبار سازمان ملل و نهادهای آن را زیر سؤال می‌برد و تا زمانی که پاریس به حمایتهای خود از سازمانهای تروریستی ادامه دهد شایستگی نقش‌آفرینی در روند صلح سوریه ندارد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar