باشگاه خبرنگاران/ دولت قطر با ارسال نامه‌هایی به شورای امنیت و شخص دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد امارات حریم هوایی کشورش را نقض کرده است.

«علیا احمد بن سیف آل ثانی» نماینده قطر در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل و «کارل فان اوستروم» رئیس شورای امنیت اعلام کرد: یک فروند هواپیمای باری نظامی امارات از نوع «۳۵-CN» حریم هوایی کشورش را روز یکشنبه چهارم مارس نقض کرده است.

در این نامه آمده است: این اقدام نقض آشکار و خطرناک قوانین بین المللی محسوب می‌شود و در راستای نقض مکرر حاکمیت قطر به وسیله امارات و تلاش این کشور برای ایجاد حوادثی است که نتایج وخامت باری بر امنیت و ثبات منطقه به دنبال خواهد داشت.

قطر مجددا از سازمان ملل درخواست کرد اقدامات لازم را برای حفظ امنیت، صلح بین المللی و پایان دادن به نقض‌های مکرر حاکمیت این کشور توسط امارات اتخاذ کند.

این در حالی است که قطر همچنان به سیاست حفظ خویشتنداری خود علیه اقدامات غیرمسئولانه و تحریک آمیز امارات ادامه می‌دهد.

در این نامه آمده است: قطر هرگونه نقض حاکمیت و تمامیت خود را محکوم می‌کند و حق دارد به این نقض‌ها پاسخ دهد. قطر هرگز در اتخاذ اقدامات لازم برای حمایت از حاکمیت، دفاع از مرزهایش و حریم هوایی، دریایی و امنیت ملی‌اش براساس قوانین و ضوابط بین المللی تردید نخواهد کرد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar