فارس/ سرویس اطلاعات آلمان در جلسه‌ای با نمایندگان پارلمان این کشور اعلام کرد که موشک‌های هسته‌ای کره‌شمالی تا اروپا و آلمان برد دارند.

بنابر گزارش روزنامه آلمانی «بیلد»، سرویس اطلاعات آلمان در جریان نشستی محرمانه با نمایندگان پارلمان این کشور هشدار داد که موشک‌های هسته‌ای که کره شمالی دارد می‌توانند تا اروپا و آلمان برسند. «اوله دیل» معاون این سازمان درباره ابعاد این موضوع به نمایندگان اطلاع‌رسانی کرد.

سرویس اطلاعاتی آلمان همچنین اعلام کرده که موشک‌های کره شمالی که کلاهک هسته‌ای دارند قابلیت تحرک میان قاره‌ای دارند با این حال اعلام کرده است که مذاکره میان کره شمالی و جنوبی، نشانی از آرام شدن اوضاع است.

در دیدار مقامات کره‌شمالی و جنوبی که در اوایل ژانویه صورت گرفت دو طرف بر آغاز مذاکرات نظامی تاکید کردند و اعلام کردند که قصد دارند تنش‌های نظامی را کاهش دهند.

همچنین «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست‌خارجی اتحادیه اروپا ضمن حمایت از دیدار احتمالی میان سران کره شمالی و آمریکا گفت که چنین اقدامی می‌تواند به تحقق راهکاری دیپلماتیک در حل مسایل هسته‌ای منجر شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar