الف/ کرملین به منظور حصول اطمینان از شفافیت مالی مقامات دولت روسیه، لیستی از حقوق و دارایی‌های سران این کشور را منتشر کرد.

حقوق ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در میان لیست حقوق مقامات ارشد این کشور، منتشر شده است. کرملین این لیست را به منظور حصول اطمینان درباره شفافیت مالی مقامات روسیه منتشر کرده است.

بر اساس آمار منتشر شده، ولادیمیر پوتین در سال گذشته میلادی، 18.7 میلیون روبل (معادل با 302 هزار دلار) دستمزد دریافت کرده است. همچنین، یک آپارتمان 77 متری و یک محل پارک خودرو از جمله دارایی‌های وی است. با این حال، خبرگزاری فرانسه گزارش داد یک زمین 1.5 کیلومتری که در سال گذشته در لیست اموال وی بوده است، در لیست امسال وجود ندارد.

همچنین در این لیست جدید حقوق مقامات بلندپایه روسیه، دستمزد دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه در سال گذشته میلادی، 8.56 میلیون روبل، معادل 140 هزار دلار اعلام شده است. افزون بر این، در این لیست آمده است یک آپارتمان و یک قطعه زمین استیجاری از دارایی‌های وی است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز در سال گذشته میلادی 14.3 میلیون روبل (230 هزار دلار) حقوق دریافت کرده است. با این‌حال، دستمزد همسر وی، تاتیانا ناوکا در سال گذشته رشدی 66 درصدی داشته است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar