فارس/ سخنگوی وزارت خارجه روسیه می‌گوید غرب واقعیت‌ها درباره آنچه در ارتباط با اقدام شیمیایی در غوطه شرقی روی داده را تحریف کرده است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مسکو روز شنبه غرب را به تحریف واقعیت در زمینه تحولات غوطه شرقی متهم کرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، «ماریا زاخاروا» در این مورد گفت: «ما از موارد متعدد تحریف‌ حقایق در زمینه آنچه در دوما رخ داد خشمگینیم. چنین سخنانی را می‌توان در بیانیه‌های فراوان مقامات غربی مشاهده کرد.»
وی با بیان اینکه غرب باید از کارشکنی در برابر تحقیقات سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی دست بردارد، افزود: «چنین تاخیرهایی در این زمینه، صرف‌نظر از هر انگیزه‌ای که دارند از دید ما غیرقابل قبول است. علاوه بر همه اینها، امنیت نیروهای سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی هم نه فقط از جانب طرف سوریه‌ای بلکه به وسیله نظامیان روسی که در سوریه حضور دارند، تضمین شده است.»

بامداد شنبه (25 فرودین) سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به بهانه ادعایی نابود کردن تأسیسات و توانمندی‌های شیمیایی دولت سوریه، 103 فروند موشک به چند منطقه از این کشور شلیک کردند.به گفته وزارت دفاع روسیه، پدافند هوایی سوریه موفق شد 71 فروند از این موشک‌ها را رهگیری و ساقط کند. همچنین گفته می‌شود که در این حمله هیچ شهروند یا نظامی سوری آسیب ندیده‌اند، جز سه نفر که در نتیجه انحراف یکی از موشک‌های شلیک شده مجروح شده‌اند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar