باشگاه خبرنگاران/ وزارت کشور عربستان سعودی در پی تیراندازی‌های شب گذشته در نزدیکی کاخ پادشاهی ملک سلمان در ریاض پرواز پهپاد‌ها را محدود کرد.

به گزارش رویترز، یک روز پس از اینکه نیرو‌های امنیتی سعودی یک پهپاد را که در نزدیکی کاخ پادشاهی ملک سلمان در ریاض پرواز می‌کرد، سرنگون کردند وزارت کشور عربستان از علاقمندان به پهپاد‌ها خواست تا زمانیکه قوانین محدودیت پرواز پهپادها نهایی نشده برای فعالیت‌های خود مجوز دریافت کنند.

یک مقام ارشد سعودی در مصاحبه با رویترز گفت: سرنگونی این پهپاد هیچ تلفاتی نداشت و ملک سلمان در آن زمان در کاخ حضور نداشت.

سخنگوی وزارت خارجه عربستان نیز اعلام کرد: قانون محدودیت پرواز پهپاد‌ها در مراحل اولیه است. وی از مردم خواست مجوز‌های ضروری پلیس برای استفاده از این پهپاد‌ها در مناطق مشخص را دریافت کنند.

شب گذشته گزارش‌هایی درباره انفجار و تیراندازی در نزدیکی کاخ محل اقامت ملک سلمان، پادشاه سعودی در ریاض، پایتخت عربستان منتشر شد. چند منبع در شبکه اجتماعی توییتر تصاویر و فیلم‌هایی از این تیراندازی‌ها را منتشر و اعلام کردند این تیراندازی‌ها، تلاش برای کودتا بوده‌اند.

عربستان در سال گذشته تغییرات سیاسی زیادی را تجربه کرده است. «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان قصد دارد اصلاحاتی در اقتصاد و فرهنگ این کشور انجام دهد. محمد بن سلمان ۳۲ ساله تابستان گذشته طی کودتای، پسرعموی بزرگش را برکنار کرد و خودش به عنوان ولیعهد به جای او نشست. سپس اعضای ارشد خانواده سلطنتی را به اتهام فساد زندانی کرد. محمد بن سلمان حتی روحانیون برجسته را نیز برای اینکه مخالفتشان را ابراز نکنند، بازداشت کرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar