مهر/ رجب طیب اردوغان در نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی در استانبول گفت: قدس قبله اول مسلمانان است و دفاع از قدس، دفاع از اسلام و همه مقدسات دینی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، اردوغان عنوان کرد: اقدام آمریکا در انتقال سفارت خود از «تل‌آویو» به شهر بیت المقدس، مخالف قوانین بین‌المللی است و کشتار مردم فلسطین توسط رژیم اسرائیل، «تروریسم دولتی» است.

رئیس جمهوری ترکیه اظهار داشت انتقال سفارت آمریکا به قدس به شعله ور شدن منطقه دامن خواهد زد و همه مسلمانان، یهودی‌ها و مسیحی‌ها از این اقدام متضرر خواهند شد.

اردوغان تصریح کرد: باید رژیم صهیونیستی را در دادگاه‌های بین‌المللی به دلیل جنایت‌هایی که در فلسطین مرتکب شده، محاکمه کرد.

وی با بیان انکه دستان آمریکا به خون فلسطینیان آغشته شده است، اظهار داشت که آمریکا بخشی از مشکل منطقه است.

رامی حمد الله نخست وزیر تشکیلات خودگردان نیز انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس را اقدامی خصمانه خواند و گفت تا زمانی که این شهر آزاد نباشد، صلحی محقق نخواهد شد.

رامی حمد الله نخست وزیر تشکیلات خودگردان نیز انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس را اقدامی خصمانه خواند و گفت تا زمانی که این شهر آزاد نباشد، صلحی محقق نخواهد شد.

وی تاکید کرد: باید اقدامات قانونی علیه جنایت های رژیم صهیونیستی در بیت المقدس و علیه شهرک سازی اتخاذ شود.

نخست وزیر فلسطین افزود: اسرائیل را مسئول کامل تشدید خطرناک درگیری ها در غزه می دانیم.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar