ایسنا/ منابع سیاسی مطلع از روند تشکیل دولت لبنان گفتند، درخواست‌های گروه‌ها در زمینه پست‌های وزارتی و سهمیه‌های وزارتی قبل از پایان مذاکرات رسمی که سعدی حریری فردا (دوشنبه) به پایان می‌رساند، مشخص نخواهد شد. اما مواضعی که در دو روز گذشته منتشر شده نشان می‌دهد این دولت احتمالا همزمان با عید فطر در ماه آینده میلادی تشکیل شود.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، منابع مطلع از روند تشکیل دولت لبنان گفتند، دو مشکل اصلی تاکنون وجود دارد اول مربوط به اختلافات بین جریان آزاد ملی به ریاست جبران باسیل و حزب القوات اللبانیه به ریاست سمیر جعجع بر سر سهمیه مسیحیان در احراز پست‌ها و وزارتخانه‌هاست و دوم مربوط به حضور دروزی‌هاست. به طوریکه حزب سوسیال پیشرو خواستار انتخاب سه وزیر دروزی در دولت شده است که ولید جنبلاط آنها را تعیین می‌کند بدون اینکه طلال ارسلان در بین آنها باشد.
منابع افوزدند،‌ هیچ مشکلی از سوی شیعیان یا اهل سنت درباره حضور در دولت حریری نیست در حالی که برخی منابع از وزیر شدن برخی شخصیت‌های سنی هم‌پیمان سوریه یا حزب الله سخن به میان می‌آورند. منابع گفتند، وزیر شدن نمایندگان اهل سنت مخالف حریری احتمالا از سهم شیعیان محسوب شود و حریری می‌تواند از وزیران شیعه به جای آنها انتخاب کند.
منابع دیپلماتیک در پاریس گفتند، حریری از پاریس خواسته تلاش کند با ایران تا حزب‌الله لبنان را به دنبال کردن اصل خویشتنداری نسبت به جنگ‌های منطقه‌ای متعهد سازد.
البته منابع امیدوارند که دولت در اسرع وقت احتمالا همزمان با عید فطر در ماه آینده میلادی حالا یا در آستانه عید یا بعد از آن متولد شود.
همچنین منابع مطلع گفتند، القوات البنانیه گفته آنقدر که خواهان پستی وزارتی و سه پست مهم دیگر است به پست معاون نخست وزیر فکر نمی‌کند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar