ایسنا/ وزارت دفاع کامبوج امروز(سه‌شنبه) اعلام کرد، چین متعهد شده بالغ بر 100 میلیون دلار کمک نظامی در اختیار این کشور قرار دهد که این نشان دهنده روابط قدرتمند میان پکن و دولت کامبوج است که به نقض دموکراسی متهم شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، قرار است در تاریخ 29 ژوئیه انتخابات سراسری در کامبوج برگزار شود. با توجه به اینکه ماه نوامبر گذشته دادگاه عالی کامبوج به درخواست دولت این کشور حزب مخالف اصلی موسوم به حزب نجات ملی کامبوج را منحل کرد، انتظار می‌رود حزب حاکم متعلق به هون سن، نخست وزیر کامبوج به آسانی در این انتخابات پیروز شود.

براساس اعلام وزارت دفاع کامبوج کمک نظامی چین از جانب وی فنگهه، وزیر دفاع چین پیشنهاد شده که در حال حاضر در شهر پنوم پنه به منظور شرکت در یک نمایشگاه نظامی مشترک چین و کامبوج به سر می‌برد.

وزیر دفاع چین از تاریخ 16 ژوئن سفرش به کامبوج را آغاز کرده و این سفر او فردا (چهارشنبه) پایان می‌یابد.

چهوم سوچیت، سخنگوی وزارت دفاع کامبوج گفت: وی فنگهه در این سفر متعهد به اعطای کمک بیش از 100 میلیون دلاری کشورش به کامبوج به منظور صرف کردن در حوزه مورد نیاز شده و قرار است سال آینده میلادی نیز ارتش‌های چین و کامبوج رزمایش مشترک دیگری با عنوان " طلای اژدها" برگزار کنند.

این سخنگو تصریح کرد: این مقام چینی مشخص نکرد که ما با این کمک چه چیزی می‌توانیم خریداری کنیم اما تنها گفت که از آن برای هرگونه نیاز ضروری استفاده شود.

چینه بزرگترین حامی مالی کامبوج محسوب می‌شود و حمایت‌های چین عامل تقویت حکومت هون سن بوده که بالغ بر 33 سال است بر کامبوج حکمرانی می‌کند.

اخیرا آمریکا، اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر ممنوعیتی که کامبوج برای فعالیت حزب مخالف اعلام کرد را محکوم کرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar