باشگاه خبرنگاران/ مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی، در گفتگو با یک رسانه روسی از رفتار کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، تمجید کرد.

به گزارش راشا تودی، مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی، در گفتگو با یک رسانه روسی از رفتار کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، تمجید کرد.

مون در مصاحبه‌ای گفت: «علی‌رغم جوانی، وی فردی بسیار مودب و صادق به نظر می‌رسید. او همواره به عنوان یک بزرگتر به من احترام می‌گذاشت. ما مکالماتی طولانی و صادقانه با هم داشتیم.» این اظهارات مون روز چهارشنبه و یک روز پیش از سفر رسمی سران کره جنوبی به روسیه منتشر شد.

تصور عمومی درباره رهبر کره شمالی از هنگامی که نشست‌های غیرمنتظره پیونگ یانگ با سران کشورهای خارجی آغاز شد، در حال تغییر بوده است. کیم جونگ اون و مون جائه این در نشست خود در ماه مارس، با یکدیگر دست دادند و همدیگر را به آغوش کشیدند.

اندکی پس از برگزاری این نشست، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، نیز کیم جونگ اون را «فردی بسیار قابل احترام» خواند و افزود قصد دارد به زودی با وی دیدار کند. با توجه به توهین‌های گذشته ترامپ به رهبر کره شمالی، این اظهارات رئیس جمهور آمریکا، تغییر لحن او را آشکار کرد. ترامپ پیش از این کیم جونگ اون را «مرد موشکی کوچک» خوانده بود.

علی‌رغم این‌که نشست سران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور فاصله چندانی با لغو شدن از جانب ترامپ نداشت، این مذاکرات در روزهای گذشته انجام شد. ترامپ پس از چند ساعت گفتگو با مقامات کره شمالی، کیم جونگ اون را ستود و وی را به کاخ سفید دعوت کرد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar