تسنیم/ کره جنوبی از کره شمالی خواسته است تا یک طرح واقعی و مشخص را برای خلع سلاح کامل هسته‌ای ارائه دهد.

به گزارش ای بی سی نیوز، در حالی که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی برای سومین بار در سال 2018 میلادی با شی جین پینگ رئیس جمهور چین دیدار کرده است، کره جنوبی خواستار ارائه یک طرح واقعی و مشخص از سوی همسایه شمالی شد که شامل اقدامات قاطع به سوی خلع سلاح کامل هسته ای باشد.

بر اساس این گزارش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در نشست هفته گذشته در سنگاپور موافقت کردند تا به خلع سلاح کامل هسته ای شبه جزیره کره پایبند باشند و در مقابل آمریکا نیز ضمانت های امنیتی لازم را به پیونگ یانگ ارائه دهد.

آمریکا و کره جنوبی همچنین برگزاری مانورهای مشترک نظامی در ماه اوت را به حالت تعلیق درآورده اند. رئیس جمهور چین گرچه از روابط دوستانه و گرم با رهبر کره شمالی استقبال کرده ولی هیچ اشاره ای به پیشرفت مذاکرات درباره خلع سلاح اتمی کره شمالی نداشته است.

اما در سئول مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی از کره شمالی خواست تا اقدامات قابل اجرا را در خصوص توقف برنامه هسته ای ارائه دهد.

وی در این باره گفت: لازم است کره شمالی اقدامات قاطع تری را برای خلع سلاح هسته ای ارائه دهد و آمریکا نیز لازم است تا در مقابل تدابیر جامعی را پیشنهاد نماید.

رئیس جمهور کره جنوبی افزود: رهبر کره شمالی قصد دارد برنامه هسته ای اش را تسلیم کند و بر توسعه اقتصادی تمرکز نماید، اگر ضمانت های امنیتی لازم ارائه گردد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar