فارس/ مشاور و داماد رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با روزنامه‌ای فلسطینی اعلام کرد طرح پیشنهادی این کشور برای مسأله فلسطین تحت عنوان «معامله قرن» تقریبا آماده شده است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جرد کوشنر» داماد و نماینده دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا که از هفته گذشته وارد منطقه شده و رایزنی‌های گسترده‌ای را به کشورهای عربی مختلف درباره «معامله قرن» انجام داده، برای اولین بار با روزنامه فلسطینی «القدس» مصاحبه کرد.

کوشنر در این مصاحبه گفت در صورتی که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان آماده باشد، او نیز آماده تعامل و مذاکره با وی است.

وی افزود سران کشورهای عربی خواستار ایجاد دولتی فلسطینی با مرکزیت قدس هستند.

کوشنر درباره «معامله قرن» هم گفت نقاط واقعی و عملی این معامله میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌هاست اما طرح اقتصادی به سمت دو ملت اردن و مصر نیز کشیده می‌شود.

بخشی از این مصاحبه به شرح زیر است:

القدس: نظر شما درباره اظهارات اخیر «نبیل ابوردینه» سخنگوی رسمی عباس که گفته بود سفر شما (به منطقه) وقت تلف کردن و سرنوشت آن «شکست» است، چیست؟

کوشنر: معتقدم رهبری فلسطین (تشکیلات خودگردان) به این خاطر این حرف‌ها را می‌زند که می‌ترسد ما طرح مسالمت‌آمیز خود را اجرایی کنیم و این طرح مورد قبول ملت فلسطین قرار گیرد. عباس می‌داند که ما آماده دیدار و گفت‌وگو با او هستیم اگر آماده باشد. اگر عباس به میز مذاکره بازگشت که با او صحبت می‌کنیم اما اگر این کار را انجام نداد، ما به صورت علنی طرح خود را اجرایی خواهیم کرد.

القدس: از نظر سران کشورهای عربی چه نقاطی در طرح صلح از اهمیت بیشتری برخوردار است؟

کوشنر: آنها توضیح دادند که خواستار ایجاد دولت فلسطینی به مرکزیت قدس شرقی هستند؛ توافقی را می‌خواهند که بر اساس آن ملت فسلطین بتواند با آرامش و صلح زندگی کند، همه آنها اصرار داشتند که مسجدالاقصی باید به روی تمام مسلمانانی که خواستار اقامه نماز در آن هستند، باز باشد.

القدس: آیا طرحی که شما بر روی آن کار می‌کنید شامل این نقاط است؟

کوشنر: نمی‌خواهم درباره جزئیات این طرح صحبت کنم اما همانطور که قبلا گفتم ایمان دارم با این طرح، دو طرف بیشتر از آنچه واگذار می‌کنند، به دست خواهند آورد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar