ایسنا/ نیروهای سوریه دموکراتیک که تحت حمایت آمریکا هستند گروه‌های باقی مانده از داعشی‌ها در استان حسکه واقع در شمال شرق سوریه را از این منطقه بیرون راندند و به این ترتیب استان حسکه برای اولین بار از زمان اشغال این استان توسط گروه‌های تکفیری در سال 2013، از وجود افراط‌گرایان پاکسازی شد.

به گزارش روزنامه الیوم السابع مصر، طبق گزارش منتشر شده از سوی نیروهای سوریه دموکراتیک و نیز دیده‌بان حقوق بشر سوریه این نیروها موفق شدند گروه‌های باقی مانده از تروریست‌های داعش را از استان حسکه سوریه بیرون برانند.

رامی عبدالرحمان، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت: نیروهای سوریه دموکراتیک عملیات پاکسازی را در سه نقطه در استان حسکه که داعش در آنجا حضور داشت، به اتمام رساندند. اکنون برای اولین بار از سال 2013 استان حسکه به شکل کامل از وجود داعشی‌ها و تکفیری‌ها خالی شده است.

مصطفی بالی، مدیر دفتر اطلاع‌رسانی نیروهای سوریه دموکراتیک نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه تاکید کرد: دیگر گروه تروریستی داعش در حسکه وجود ندارد. استان حسکه برای اولین بار از سال 2013 به شکل کامل آزاد شد.

نیروهای سوریه دموکراتیک در تاریخ یکم مه آغاز مرحله پایانی عملیات علیه گروه تروریستی داعش در شرق سوریه را اعلام کردند.

این نیروها ائتلافی شامل شبه‌نظامیان کرد و عرب تحت حمایت ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا است که کنترل مناطق گسترده‌ای از شمال و شرق سوریه را از سال 2015 در دست دارند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar