ایسنا/ کنست رژیم صهیونیستی شب گذشته پیش نویس قانون "شکستن سکوت" را به تصویب رساند؛ قانونی که به موجب نمایندگان انجمن‌ها و نهادهای حقوقی در اراضی اشغالی 1948 حق ورود به مدارس و فعالیت و سخنراتی در دانشگاه‌ها را ندارند.

قانون مذکور در واقع آن دسته از نهادها و انجمن‌های حقوقی را هدف قرار داده است که علیه رژیم صهیونیستی و تجاوزات نظامیان این رژیم علیه ملت فلسطین فعالیت می‌کنند یا نهادهایی که از این رژیم به خاطر این تجاوزات انتقاد کرده و یا اقدام به تهیه گزارش و مستندات در این زمینه می کنند.
این قانون همچنین تهیه گزارش علیه نظامیان ارتش از سوی انجمن ها و نهادهایی که در خارج از فلسطین اشغالی فعالیت دارند را نیز ممنوع می داند و اجازه نمی دهد نمایندگان این نهادها وارد مدارس و مراکز آموزشی در فلسطین اشغالی شوند.
43 نفر از اعضای کنست به پیش نویس این قانون رای موافق و 24 نفر رای مخالف دادند.
روزنامه هاآرتص اعلام کرد که در آخرین لحظات، امیر اوحانا عضو کنست از حزب لیکود بند دیگری به این قانون اضافه کرد که به موجب آن هرگونه سخنرانی اشخاصی همچون حاگی العاد مدیرکل سازمان بتسیلم ( یک سازمان حقوقی غیردولتی چپ گرای اسرائیلی) در مدارس به خاطر مشارکت در جلسات شورای امنیت و دعوت به اعمال تحریم بر رژیم صهیونیستی ممنوع است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزارت معارف رژیم صهیونیستی قبل از تصویب پیش نویس این قانون، به مدیران مدارس ابلاغ کرده بود که نباید به افراد مشخص اجازه دهند در مدارس سخنرانی کنند.
به موجب قانون مذکور، حتی افراد خارجی فعال در زمینه مبارزه با نژادپرستی و اشغالگری نیز حق ورود به مدارس و سخنرانی برای دانش آموزان و دانشجویان را ندارند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar