فارس/ پ‌ک‌ک مدعی کشته شدن 8 سرباز ترکیه در شمال عراق شدخبرگزاری فارس: حزب کارگران کردستان طی بیانیه‌ای از کشته شدن 8 نظامی ترکیه در شمال استان «اربیل» عراق خبرداد.

حزب کارگران کردستان طی بیانیه‌ای از کشته شدن 8 نظامی ترکیه در شمال استان اربیل خبر داد.
بر اساس این بیانیه که در پایگاه خبری «عین العراق نیوز» منتشر شد، در حمله توپخانه‌ای ترکیه یک کودک 5 ساله در شمال استان اربیل کشته شد و در حمله نیروهای دفاع مردمی در شمال شهر اربیل نیز 8 نظامی ترکیه جان خود را از دست دادند.
نیروی هوایی ترکیه از جولای 2015 و درپی شکسته شدن توافق آتش‌بس موقت بین آنکارا و پ.ک.ک، مواضع این گروه در شمال منطقه کردستان عراق و کوهستان قندیل را به تناوب بمباران می‌کند و توپخانه‌های مستقر در مرز این کشور با عراق نیز عملیات‌های مشابهی را علیه این عناصر انجام می‌دهند.
بیش از یک ماه است که نظامیان ترکیه به بهانه آغاز عملیات ضد تروریستی علیه گروهک حزب کارگران کردستان در شمال عراق، وارد خاک این کشور شده‌اند و برخی گزارش‌ها حاکی نفوذ 35 کیلومتری نظامیان ترکیه به کوهستان قندیل در شمال عراق است.
گروه پ.ک.ک که از نظر ترکیه، اتحادیه اروپا و آمریکا تروریستی شناخته می‌شود، بعد از شکستن توافق آتش‌بس با آنکارا، درگیری مسلحانه با دولت مرکزی ترکیه را از سر گرفت. طبق آمار دولتی، تا کنون بیش از 40 هزار نفر در جریان عملیات‌های پ.ک.ک جان خود را از دست داده‌اند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

ديجيليت
ديجيليت آگهی