فارس/ رئیس مجلس الأمه (پارلمان) کویت امروز تأکید کرد که جای هیچ‌گونه نگرانی درباره اوضاع امنیتی کشور وجود ندارد.

«مرزوق علی الغانم» امروز سه‌شنبه در خصوص گسترش تظاهرات‌های مردمی در عراق و مرز کویت با اشاره به اینکه جای هیچ‌ گونه نگرانی نیست، گفت که با این حال نیاز به آمادگی برای رویارویی با هر گونه وضعیت اضطراری وجود دارد به خصوص اینکه کویت تهاجم تلخ را تجربه کرده است.
الغانم پس از اتمام جلسه پارلمان که بنا به درخواست گروهی از نمایندگان برای بررسی آخرین تحولات سیاسی و امنیتی عراق و پیآمدهای آن بر کویت برگزار شد، تصریح کرد که «ما در امور داخلی عراق دخالت نمی‌کنیم.»
طبق گزارش خبرگزاری کویت (کونا)، وی به وجود هماهنگی کامل با دولت عراق به منظور تضمین ثبات کویت و مقابله با پیآمدهای منفی تحولات عراق بر این کشور اشاره کرد و گفت که «سطح هماهنگی با طرف عراقی عالی است.»

معاون نخست‌وزیر: هیچ خطر امنیتی و نظامی در مرز عراق وجود ندارد
«أنس الصالح» معاون نخست‌وزیر و وزیر مشاور در امور هیأت وزیران کویت نیز امروز سه‌شنبه گفت که هیچ خطر امنیتی یا نظامی در مرز عراق و کویت وجود ندارد بنابر این جای هیچ گونه نگرانی نیست.
الصالح افزود که وزیر خارجه و رئیس ستاد مشترک ارتش نیز پیش از این تأکید کرده بودند که دولت حتی پیش از آغاز ناآرامی‌ها در عراق، یک طرح اضطراری نظامی و غیرنظامی را آماده کرده بود.

سفیر عراق در کویت: عالی‌ترین نهاد سیاسی عراق به کویت اطمینان خاطر داده است
«علاء الهاشمی» سفیر عراق در کویت تأکید کرد که عالی‌ترین نهاد سیاسی این کشور به کویت و «صباح الأحمد الجابر الصباح» درباره حوادث استان‌های جنوب عراق اطمینان خاطر داده‌اند.
الهاشمی که در جشن سفارت چین در کویت شرکت کرده بود، تصریح کرد که آنچه در برخی استان‌های جنوب عراق رخ می‌دهد، یک قضیه داخلی است و برخی‌ها سیاستمداران عراقی سعی کردند از آن به نفع منافع انتخاباتی بهره‌برداری کنند.
روز یکشنبه نیز «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق در تماس تلفنی با امیر کویت به او درباره اوضاع امنیتی در برخی استان‌های عراق اطمینان خاطر داد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar