فارس/ رئیس‌جمهور آمریکا که به دنبال دیدار با همتای روس خود به شدت تحت فشارهای اکثریت مقام‌های جمهوریخواه و دموکرات و رسانه‌های این کشور قرار گرفته، باز هم از این دیدار دفاع کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز سه شنبه با رجوع به شبکه اجتماعی مورد علاقه خود از سفر اخیر خود به اروپا، حضور در نشست سران ناتو و دیدارش با رئیس‌جمهور روسیه دفاع کرد.
رئیس‌جمهور آمریکا در صفحه توئیتر، درباره نشست اخیر سران ناتو و تنش‌ها بین او با اعضای این سازمان و ائتلاف نظامی غربی اظهارنظر کرد.
ترامپ نوشت: «من یک نشست عالی با ناتو داشتم. آنها تنها به دلیل (مواضع و اقدامات) من، 33 میلیارد دلار بیشتر (از قبل) پرداخت کرده‌اند و صدها میلیارد دلار بیشتر در آینده پرداخت خواهند کرد. ناتو ضعیف بود اما اکنون بار دیگر قوی شده است که این برای روسیه خبر بدی است. رسانه‌ها فقط می‌گویند که من با رهبران (ناتو) بی ادب رفتار کردم و هرگز اشاره‌ای به این پول‌ها نمی‌کنند».
رئیس‌جمهور آمریکا همچنین درباره دیدار با همتای روس در «هلسینکی» پایتخت فنلاند اظهارنظر کرد و تاکید کرد که این دیدار بهتر از حضور او در نشست ناتو بود.
او تصریح کرد: «در حالی که من دیداری عالی با ناتو داشتم و مقادیر زیادی پول (برای ناتو) جمع آوری شد، دیدارم با ولادیمیر پوتین روسیه حتی بهتر از نشست ناتو بود. متاسفانه این موضوع در رسانه‌ها گزارش نمی‌شود. رسانه‌های اخبار جعلی دارند دیوانه می‌شوند؟»
اظهارنظرهای ترامپ درباره دیدارش با پوتین و ناتو در حالی مطرح شده که در آمریکا و برخی کشورهای اروپایی، جنجال‌های بسیاری درباره اظهارات تند او ضد ناتو و متحدان اروپایی واشنگتن از یک سو و تمایل او برای داشتن روابط بهتر با روسیه ایجاد شده است.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

ديجيليت
ديجيليت آگهی