باشگاه خبرنگاران/ گلوبال تایمز نوشت سلاح‌های هسته‌ای چین می‌توانند ابزار موثر این کشور در برابر سیاست تهاجمی آمریکا در منطقه آسیا و اقیانوس آرام باشند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، گلوبال تایمز نوشت سلاح‌های هسته‌ای چین می‌توانند ابزار موثر این کشور در برابر سیاست تهاجمی آمریکا در منطقه آسیا و اقیانوس آرام باشند.
تحلیلگران گلوبال تایمز معتقدند چین نباید مرعوب سیاست‌ها و اقدامات آمریکا شود، بلکه باید با ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد به استکبار راهبردی آمریکا پایان دهد.
روزنامه گلوبال تایمز نوشت با توجه به تشدید تنش‌ها میان چین و آمریکا در منطقه آسیا و اقیانوس آرام، چین باید زرادخانه هسته‌ای خود را تقویت کند. این روزنامه افزود پکن می‌تواند نقش " سنگ بنا" را در اجرای یک سیاست بازدارنده قوی ایفا کند تا قدرت‌های خارجی جرات آن را نداشته باشند که برای ارعاب نظامی این کشور بکوشند.
در عین حال تحلیلگران گلوبال تایمز می‌گویند قدرت هسته‌ای چین برای مقابله با سیاست آمریکا در دریای چین شرقی و در مسئله تایوان کفایت نمی‌کند. به همین علت پکن باید روند توسعه تسلیحات خود از جمله موشک‌های دونگفنگ-۴۱ را تسریع کند.
گلوبال تایمز افزود احتمالا این زرادخانه هسته‌ای روسیه است که آمریکا را از ورود مستقیم و علنی به مناقشه سوریه و اوکراین بازداشته است.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar