فارس/ پنتاگون مدعی شد که نیروهای کُرد دموکراتیک سوریه، 600 تروریست خارجی را که از 40 کشور به سوریه آمده‌اند، در بازداشت خود دارند.

«شان رابرتسون» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفته است که نیروهای کُرد دموکراتیک سوریه، تاکنون 600 تروریست خارجی را بازداشت کرده‌اند که از 40 کشور مختلف دنیا خود را برای پیوستن به گروه‌های تروریستی، به سوریه رسانده‌اند.
به گزارش سی ان ان، سخنگوی پنتاگون همچنین گفته است که طبق اطلاعات آمریکا، 400 تبعه‌ی سوری نیز در بازداشت نیروهای کرد هستند.
بنا بر این گزارش، یک فرمانده آمریکایی پیش از این مدعی شده بود که از میان تروریست‌های بازداشت شده، 40 تن از روسیه و دهها تن دیگر از آلمان و فرانسه هستند.
حضور هزاران تروریست‌ خارجی در سوریه پس از آغاز بحران در سال 2011، به بحرانی دیگر برای جامعه جهانی به ویژه کشورهای حامی تروریست‌ها تبدیل شده است.
«جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا پیش از این گفته بود که کشورهایی که اتباعشان در سوریه حضور دارند باید مسئولیت آن‌ها را بر عهده بگیرند.
بسیاری از کشورها، بیم آن را دارند که با پایان کامل بحران سوریه، بحران دیگری را با بازگشت تروریست‌ها، در شهرهای خود شاهد باشند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar