فارس/ عفو بین‌الملل توقف فروش تسلیحات اسپانیایی به عربستان را خواستار شد. وزیر خارجه انگلیس هم خواستار انجام تحقیقات شفاف در این زمینه شد. وزارت خارجه آلمان و روسیه نیز با صدور بیانیه‌هایی جداگانه، تحقیق در خصوص حمله جنگنده‌های سعودی به یک اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی را خواستار شدند.

عفو بین‌الملل ضمن محکومیت حمله دیروز جنگنده‌های سعودی به یک اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی، توقف فروش تسلیحات اسپانیایی به عربستان را خواستار شد.

به گزارش اسپوتنیک، «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس اظهار داشت از حملات در یمن عمیقا احساس نگرانی می‌کند.

فرانسه نیز جنایت آل سعود در کشتار ده‌ها دانش‌آموز یمنی را محکوم کرد.

وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد حمله هوایی به یک دستگاه اتوبوس در صعده را محکوم می‌کنیم. ما از درخواست دبیرکل سازمان ملل برای انجام تحقیق درباره شرایط بروز این فاجعه حمایت می‌‌کنیم.

آنطور که خبرگزاری تاس گزارش داده، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای، انجام «تحقیقات کامل و جامع» در خصوص این جنایت را خواستار شده و گفته: «مسکو از مناقشات جاری یمن که کماکان به قیمت جان انسان‌ها ادامه دارد، عمیقاً نگران است.»

در ادامه این بیانیه به «ادعای رهبران حوثی مبنی بر مقصر بودن عربستان» در حمله به اتوبوس حامل دانش‌آموزان و «تکذیب قوی این مسئله از جانب سعودی‌ها» اشاره شده و آمده: «باید تحقیقاتی جامع و کامل صورت بگیرد و مسئول احتمالی مرگ بی‌گناهان، به دست عدالت سپرده شود.»

آلمان‌ها هم بیانیه دادند و البته انجام «تحقیقات مستقل» را خواستار شده‌اند.

حمله دیروز(پنجشنبه) جنگنده‌های سعودی به اتوبوس حامل دانش‌آموزان در شهر «ضحیان» استان صعدهواقع در یمن به کشته شدن ۵۵ نفر و زخمی شدن ۷۷ نفر دیگر منجر شد.

آمریکا حاضر به محکومیت این جنایت نشد ولی سازمان ملل متحد که دیشب به محکومیت این حمله خونین بسنده کرده بود، امروز بیانیه داد و حمله جنگنده‌های سعودی به اتوبوس حامل دانش‌آموزان بی‌دفاع را «جنایت جنگی» خواند و تحقیقات مستقل در خصوص آن را خواستار شد.

امشب هم بناست به درخواست اعضای غیردائم شورای امنیت، این جنایت در صحن شوراء بررسی شود.

اواسط فروردین ماه بود که «محمد بن سلمان» وزیر دفاع و ولیعهد سعودی در سفر به اسپانیا، قرارداد ۲ میلیارد دلاری تولید مشترک کشتی‌های جنگی را با مادرید امضاء کرد.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar