تسنیم/ مرجعیت عالی دینی در عراق از سیاستمداران خواست تا تقصیر را به گردن یکدیگر نیندازند و مسئولیت پذیر باشند .

به گزارش شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، شیخ عبدالمهدی الکربلائی نماینده مرجعیت دینی در خطبه های نماز جمعه در صحن مطهر حضرت امام حسین (ع) در شهر مقدس کربلا از حاکمان خواست تا مسئولیت پذیر باشند.

وی گفت: حاکم باید در اداره ماموریت های خود مسئولیت پذیر بوده و احساس مسئولیت بالایی در قبال آن داشته باشد و کوتاهی دولتی و پیگیری نکردن را به گردن دیگران بیاندازد زیرا اینها از وظایف خودش است.

الکربلائی با اشاره به حدیث نبوی " کلکم راع وکلکم مسؤول عن رعیته " گفت: مسئولیت حاکم متعهد بودن به وعده هایی است که به ملت داده است؛ نه اینکه از آن شانه خالی کند. وی باید چیزی را وعده دهد که قادر به تحقق آن است و از کرامت شهروندان پاسداری کرده و جلوی اذیت شدن آنها را بگیرد.

وی همچنین گفت: فرد فرد احاد جامعه نیز باید احساس مسئولیت کند. آنچه تاسف بار است، وجود فرهنگ های ضد احساس مسئولیت است؛ از جمله عدم احساس اعتماد به نفس و تکیه کردن به دیگران.

نماینده مرجعیت دینی افزود: درجات احساس مسئولیت و آگاهی به آن نیز از فردی به فرد دیگر تفاوت می کند. حاکم باید این احساس را بیش از دیگران داشته باشد.

وی درباره پیشران های احساس مسئولیت گفت: اولین پیشران داخلی است و به فطرت سالم و وجدان درست و تربیت دینی و آموزش و رشد جامعه بازمی گردد که از درون خانواده آغاز می شود؛ علاوه بر نهادهای تربیتی و نیز نقش جامعه از طریق تاثیرگذاران اجتماعی.

عبدالمهدی الکربلائی با برشمرد انواع مسئولیت پذیریها گفت: ما امروز نیاز به گسترش و فرهنگ سازی مسئولیت پذیری و عدم تکیه به دیگران و سرزنش کردن دیگران داریم زیرا این امور مانع از توسعه و تحول جامعه شده و دست و پای حرکتی آن را می گیرد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar