تسنیم/ فعال توئیتری سعودی با عنوان مجتهد که که هر از چندگاهی اسرار و مسائل پشت پرده خاندان سعودی را برملا می‌کند، چند روز پیش از تغییر بزرگ در امارات خبر داده بود و از آنچه «تغییر پولونیومی» در امارات خوانده بود، حرف زد.

به گفته فعالان در فضای مجازی که اظهارنظرهای مجتهد را دنبال می‌‌کنند، منظور وی از تغییر پولونیومی، «ترور خلیفه بن زاید رئیس امارات به دستور محمد بن زاید ولیعهد وی از طریق ماده سمی پولونیوم» است.

فعالان افزودند یکی دیگر از اهداف بن زاید تغییر مدیریت امارات از سیستم فدرالی به سیستم مرکزی پس از آنکه وی به عنوان حاکم امارات منصوب شود و تمام ارکان قدرت را به دست بگیرد.

برخی دیگر از فعالان درباره منظور مجتهد از تغییر پولونیومی در امارات گفته‌‌اند منظور از شخصی که بن زیاد به دنبال حذف وی و رهایی از شر اوست، حاکم دبی یعنی محمد بن راشد آل مکتوم است.

مجتهد پیش بینی کرده بودکه «کودتای نرمی به شیوه پولونیومی» رخ خواهد داد که اشاره وی به حادثه ترور الکساندر لیتیوینکو جاسوس سازمان اطلاعات روسیه با ماده پلونیوم در سال 2006 است که گزارش‌های انگلیسی اعلام کرده‌ بودند که ترور وی شاید با موافقت ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه صورت گرفته باشد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar