فارس/ حزب «المؤتمر الوطنی» (کنگره ملی) سودان امروز رسما عمر البشیر را به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ اعلام کرد.

حزب کنگره ملی سودان امروز جمعه از اجرای برخی اصلاحات در اساسنامه این حزب به خصوص در ماده ۳۶ در خصوص افراد دارای مناصب تشکیلاتی، خبر داد.

شبکه اسکای‌نیوز گزارش داد که بر اساس اصلاحات انجام شده در اساسنامه حزب کنگره ملی به خصوص ماده ۳۶، زمینه عهده‌دار شدن مناصب تشکیلاتی برای دو دوره فراهم شد.

همچنین شورای مشورتی حزب مذکور با نامزدی «عمر حسن البشیر» به عنوان نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۲۰ موافقت کرد و دستورات لازم را به دستگاه‌های مربوطه برای اجرای اقدامات لازم در این باره صادر کرد.

عمر البشیر از سال ۱۹۸۹ پس از یک کودتای نظامی در سودان، روی کار آمد و از سال ۲۰۰۳ درگیری‌های خشونت‌‌بار داخلی در این کشور آغاز شد که تا کنون قربانیان زیادی داشته است.

دادگاه بین المللی دادگستری مستقر در لاهه در سال ۲۰۰۹ در حکمی دستور بازداشت عمر البشیر را به اتهام ارتکاب جنایات جنگی در دارفور صادر کرد که این حکم اولین حکم صادرشده از این نوع برای مقامات ارشد کشورها در زمانی که آنها در قدرت هستند، محسوب می شود.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar