مهر/ امارات متحده عربی در راستای تلاش برای نفوذ هرچه بیشتر در قاره آفریقا به دنبال راه اندازی خط انتقال نفت بین اتیوپی و اریتره است.

به گزارش پایگاه خبری "الخلیج الجدید" امارات متحده عربی در ادامه تلاش برای یافتن جای پایی برای خود در قاره آفریقا در صدد راه اندازی خط لوله انتقال نفت بین اتیوپی و اریتره است.

بنابر اعلام رادیو و تلویزیون اتیوپی، قرار است این خط لوله اماراتی بندر عصب در اریتره و آدیس آبابا پایتخت اتیوپی را به هم وصل کند.

این منبع به جزییات بیشتری در این خصوص از جمله هزینه این پروژه و جدول زمانی آن اشاره ای نکرد.

در همین ارتباط "یتسوم اریجا" مدیر دفتر نخست وزیر اتیوپی گفت: محور گفتگوی "ابی احمد علی "نخست وزیر با "وریم الهاشمی" وزیر مشاور امور همکاری های بین المللی امارات بر سرمایه گذاری دربخش های مختلف از جمله صنعت، کشاورزی، ساخت و ساز و خط لوله نفت و ساخت مناطق تفریحی متمرکز شد.

به گفته وی بیشتر این پروژه ها اکنون در حال بررسی است.

تکاپوی امارات برای سرمایه گذاری در اتیوپی جدیدترین نشانه از نفوذ روزافزون ابوظبی در منطقه شاخ آفریقا به شمار می آید.

محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی در ژوئن گذشته راهی اتیوپی شد و با ابی احمد نخست وزیر این کشور دیدار کرد. در آن زمان امارات از کمک سه میلیارد دلاری به اتیوپی در قالب کمک های نقدی و سرمایه گذاری و نیز گشایش کنسولگری مشترک برای تسهیل رفت و آمد بین دو کشور خبر داد.

بر اساس این گزارش، امارات با دو انگیزه در تلاش برای توسعه نفوذ خود در منطقه شاخ آفریقا است؛ اول نقش داشتن در اقتصاد اتیوپی که رشد بالایی دارد و دیگر نگرانی از نفوذ کشورهایی مانند قطر در این منطقه.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar