ایسنا/ ائتلاف متجاوز سعودی اعلام کرد که درباره حمله اخیر جنگنده‌هایش به اتوبوسی در استان صعده که به کشته شدن چندین کودک یمنی منجر شد، تحقیق می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری عربستان، ائتلاف عربی به رهبری عربستان اعلام کرد که به تیم مشترک ارزیابی حوادث دستور فوری داده تا درباره حمله به اتوبوسی در استان صعده تحقیق کند و نتایج را هرچه‌سریع‌تر اعلام کند.

یکی از مسئول ائتلاف مدعی شد: "ائتلاف عربی به انجام تحقیقات درباره تمامی حوادثی که گفته می‌شود نقض قوانین بین المللی است یا اشتباهی درباره آن صورت گرفته و محاکمه عاملان و ارائه کمک لازم به قربانیان پایبند است!"

ائتلاف عربی اعلام کرده بود که حمله روز پنجشنبه به شهرک ضحیان در صعده یک اقدام نظامی قانونی است که نیروهای انصارالله را هدف قرار داده است. اما این حمله اتوبوسی را هدف قرار داد که غیرنظامیان از جمله چندین کودک را حمل می‌کرد. این حمله به کشته شدن۵۰ تن از جمله ۲۹ کودک تن منجر شد.

در همین راستا، جنبش انصارالله یمن از درخواست سازمان ملل برای انجام تحقیقات مستقل درخصوص حمله به استان صعده استقبال کرد.

محمدعلی الحوثی، رئیس کمیته انقلاب یمن گفت که این جنبش آماده همکاری با سازمان ملل درباره این تحقیقات است.

وی از سوئد، بولیوی، هلند، پرو و لهستان به خاطر درخواستشان برای نشست شورای امنیت درباره صعده قدردانی کرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar