ایسنا/ وزارت دفاع روسیه از سرنگونی دو پهپاد جدید که از مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان سوری در استان لاذقیه به سمت پایگاه حمیمیم به پرواز درآمده بودند، خبر داد.

به گزارش النشره، نیروهای روسی مستقر در سوریه از پایگاه هوایی حمیمیم به عنوان مقر اصلی خود در عملیات در سوریه استفاده می‌کنند. وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای مطبوعاتی به نقل از الکسی تسیگانکوف، رئیس مرکز آشتی مستقر در پایگاه حمیمیم گفت: حملات پهپادهای مجهز به مهمات از مبدا مناطق تحت کنترل گروه‌های شبه‌نظامی به پایگاه حمیمیم همچنان ادامه دارند.

تسیگانکوف با اشاره به سرنگونی دو پهپاد جدید که از مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان در استان لاذقیه به سمت پایگاه حمیمیم به پرواز درآمده بودند، تاکید کرد: این حادثه تلفات جانی یا خسارت مالی نداشته و پایگاه حمیمیم طبق روال عادی به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

اتفاق مشابهی عصر پنج‌شنبه رخ داد و ارتش روسیه یک فروند پهپاد مسلح که شبه‌نظامیان از مناطق تحت کنترل خود در سوریه به سوی پایگاه حمیمیم به پرواز درآوده بودند را ساقط کرد.

پیشتر وزارت دفاع روسیه از سرنگونی یک فروند پهپاد ناشناس که قصد داشت به پایگاه حمیمیم نزدیک شود، خبر داده بود.

سال گذشته میلادی شورشیان سوری با حملات پهپادی مشابهی توانستند به پایگاه حمیمیم نفوذ کنند و خسارات قابل توجهی به جنگنده‌های روسی وارد کنند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar