فارس/ عمران‌خان گفت:آرزوی موفقیت دولت و ملت ترکیه در مشکلات اقتصادی اخیر را داریم و آن‌ها همیشه در چنین مواردی موفق بوده‌اند.

عمران خان که قرار است به زودی نخست وزیر پاکستان شود در پیام توئیتری خود نوشت: می‌خواهم از طرف خودم و مردم پاکستان به رئیس جمهور اردوغان و مردم ترکیه اعلام کنم ما آرزوی موفقیت آن‌ها را در مواجهه با مشکلات اقتصادی اخیر داریم.

وی افزود: مردم ترکیه در طول تاریخ خود همیشه در مواجهه با مشکلات بزرگ موفق بوده‌اند.

اظهارات عمران‌خان، تنها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، از افزایش ۲۰ درصدی تعرفه تجاری بر واردات برخی کالا‌های ترکیه‌ای از جمله آلومینوم و فولاد به آمریکا خبر داد.

قبل از این وزارت امور خارجه پاکستان با صدور بیانیه‌ای مخالفت خود با اعمال تحریم‌های واشنگتن علیه آنکارا به بهانه بازداشت یک کشیش متهم به جاسوسی را اعلام کرد.

واشنگتن به تازگی وزرای کشور و دادگستری دولت اردوغان را به بهانه بازداشت یک کشیش آمریکایی در آنکارا تحت تحریم قرار داد و همین موضوع تنش در روابط ترکیه و آمریکا را دامن زده است.

همزمان با تحریم دو نفر از وزرای دولت در آنکارا و همچنین افزایش تعرفه واردات برخی کالا‌های ترکیه‌ای در آمریکا، ارزش لیر، واحد پول ملی ترکیه به شدت کاهش یافته و نگرانی‌ها را نسبت به اوضاع اقتصادی در ترکیه افزایش داده است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد کشورش کالاهای آمریکایی را تحریم می‌کند.

وی افزود: در دنیای امروز برای هر چیزی متبادل وجود دارد به طور مثال اگر گوشی همراه آیفون در اختیار نداشته باشیم می توانیم از انواع گوشی همراه دیگر استفاده کنیم.

اردوغان تأکید کرد برای حفظ ارزش پول ترکیه با 4 کشور در حال رایزنی هستیم و جواب دندان شکن به تحریم‌های آمریکا خواهیم داد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar