ایسنا/ وزارت دفاع روسیه با اعلام اینکه هواپیمای ناپدید شده این کشور حین حملات نیروهای رژیم صهیونیستی به لاذقیه سوریه در واکنش پدافند هوایی سوریه منهدم شده، تأکید کرد که خلبانان صهیونیست از هواپیمای روس عنوان پوشش استفاده کرده بودند و این حادثه در نتیجه اقدام بی‌مسؤولانه اسرائیل صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تاس روسیه، خبر غرق شدن هواپیمای نظامی در حالی مطرح شده که وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، ارتش سوریه هواپیمای روسی را به اشتباه ساقط کرده است. این وزارتخانه تاکید کرد، ۱۵ سرنشین هواپیمای روسی به دلیل بی‌مسؤولیتی اسرائیل و ایجاد یک شرایط خطرناک عمدی از سوی اسرائیل کشته شدند. وزارت دفاع روسیه همچنین گفت: اسرائیل یک دقیقه قبل از عملیات ما را در جریان حملات موشکی خود به لاذقیه قرار داد. خلبان‌های اسرائیلی از هواپیمای روسی به عنوان سپر و پوشش خود استفاده کرده و آن را در معرض حملات سامانه‌های دفاع هوایی سوریه قرار دادند.

اقدامات تحریک‌آمیز اسرائیل را اقداماتی خصمانه قلمداد می‌کنیم
در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: اقدامات تحریک‌آمیز اسرائیل را اقداماتی خصمانه قلمداد می‌کنیم. ما بعد از این اقدامات خصمانه حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می‌دانیم.

وزارت دفاع روسیه پیشتر طی امروز (سه‌شنبه) اعلام کرده بود که هواپیمای نظامی روسی که ۱۴ سرنشین داشت در ساعات پایانی شب گذشته در جریان پروازش در حریم هوایی دریای مدیترانه در سواحل سوریه از صفحه راداری ناپدید شد در حالی که شهر لاذقیه سوریه هدف حملات موشکی اسرائیلی قرار داشت. وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای آورده است، ارتباط با کادر هواپیمای "ایل ۲۰" در زمانی که در حال پرواز در ۳۵ کیلومتری ساحل سوریه در مسیر بازگشت به پایگاه هوایی حمیمیم بود، قطع شد. وزارت دفاع روسیه گفته بود، سرنوشت این هواپیمای نظامی نامشخص است و جستجو درباره آن ادامه دارد.

خبرگزاری نووستی به نقل از منابع نظامی سوری اعلام کرد، همزمان با ناپدید شدن این هواپیما از صفحه رادارها چهار جنگنده‌های اسرائیلی از نوع اف ۱۶ حملاتی را به زیرساخت‌های سوریه در استان لاذقیه داشتند که با پاسخ سامانه‌های دفاع هوایی سوریه روبه‌رو شدند. همزمان با حملات اسرائیل ناوچه فرانسوی "اوریون" که در آب‌های منطقه‌ای مستقر است، موشک‌هایی را شلیک کرد. اما پاریس فورا این اتهام روسیه را تکذیب کرد و سخنگوی ارتش فرانسه گفت، فرانسه هیچ نقشی در این حمله نداشته است.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

ديجيليت
ديجيليت آگهی