ایسنا/ دادگاهی در استانبول سه مدیر اجرایی یک شبکه تلویزیونی را به اتهام "نشر پروپوگاندای تروریستی" زندانی کرد. این شبکه چپگرا تعطیل شده است.

به گزارش خبرگزاری حریت، یک دادگاه در استانبول روز چهارشنبه مدیران شبکه تلویزیونی "حیاتن سسه" (صدای زندگی) شامل مصطفی کارا، اسماعیل گوکان بایرام و گوکان چتن، سردبیر ارشد آن را به اتهام نشر پروپاگاندای سیاسی برای داعش و پ‌ک‌ک به حبس محکوم کرد. این مقام‌ها هر کدام سه سال و ۹ ماه حبس گرفتند.

حیاتن سسه (Hayatın Sesi) یک کانال تلویزیونی چپگرا بود که از منتقدان سرسخت رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌ جمهوری ترکیه به شمار می‌رفت و از نزدیک اعتراضات تابستان ۲۰۱۳ علیه حاکمیت او را پوشش می‌داد و نهایتا پس از کودتای ناکام ۲۰۱۶ طی حکمی تعطیل شد. اعضای این شبکه تا زمان تشکیل دادگاه تجدیدنظر آزاد هستند.

دادستان‌ها پیشتر برای هر کدام از متهمان درخواست دست‌کم ۱۳ سال حبس کرده بودند. گروه‌های دفاع از آزادی مطبوعات با محکوم کردن این حکم آن را "سخت و ناعادلانه" دانسته‌اند. براساس آمارهای گروه‌های حقوق بشری، اکنون ۱۸۳روزنامه‌نگار در ترکیه زندانی هستند که عمدتا پس از کودتای مذکور راهی زندان شدند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

کل ايرانو مثل کف دستت بلد باش
بلد آگهی