ایرنا/ تهران - ایرنا - عضو ارشد حزب حاکم پاکستان و وزیر امور حقوق بشر این کشور در واکنش به اظهارات ادعایی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره کشورهای منطقه خاورمیانه، گفت ترامپ باید بداند که کشور او عامل اصلی بی ثباتی و ناآرامی در خاورمیانه است.

دونالد ترامپ اخیرا در توئیتی نوشته است: ما هستیم که از کشورهای خاورمیانه حمایت می کنیم. اگر نبود حمایت ما، این کشورها امنیت نداشتند اما با اینحال، این کشورها برای افزایش قیمت نفت تلاش می کنند. آنها بدانند که ما فراموش نخواهیم کرد.
براساس گزارش روز جمعه رسانه های پاکستان، خانم شیرین مزاری که از چهره های شناخته شده منتقد سیاست های آمریکا در پاکستان محسوب می شود، به این سخنان ترامپ واکنش نشان داد و بالحنی تمسخر آمیز، به او پاسخ داد.
وزیر امور حقوق بشر پاکستان گفته است: قطعا باید در واشنگتن کسی باشد که به دونالد ترامپ، تاریخ را بیاموزد و به او گوشزد کند که چگونه آمریکا با حمایت از توسعه طلبی ها و اشغالگری های نامشروع اسرائیل و نظامی گری، خاورمیانه را بی ثبات کرده است.
شیرین مزاری گفته است: همچنین کسی باید باشد تا به ترامپ یادآوری کند که عمده نفت جهان از کشورهای غرب آسیا و منطقه خلیج فارس تامین می شود و نه خاورمیانه. ترامپ باید یک بار دیگر درس اوپک و اعضای آن را مرور کند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

کل ايرانو مثل کف دستت بلد باش
بلد آگهی