فارس/ وزارت بهداشت غزه لحظاتی پیش اعلام کرد که در حملات نظامیان رژیم صهیونیستی به راهپیمایی‌های حق بازگشت در شرق نوار غزه، یک نفر به شهادت رسیده و بیش از صد فلسطینی زخمی شدند.

بیست و ششمین «راهپیمایی حق بزگشت» اهالی غزه جمعه این هفته نیز همانند جمعه‌های قبل در مرزهای نوار غزه با فلسین اشغالی برگزار شد.
نظامیان رژیم صهیونیستی همچون هفته‌های پیش برای ممانعت از راهپیمایی فلسطینیان ساکن غزه به سمت آن‌ها تیراندازی و گلوله‌های حاوی گاز اشک‌آور شلیک کردند.
خبرگزاری «صفا» فلسطین به نقل از وزارت بهداشت نوار غزه گزارش داد که در حملات امروز نظامیان صهیونیستی به افراد شرکت کننده در راهپیمایی حق بازگشت، یک جوان فلسطینی ۲۵ ساله به نام «کریم محمد کُلّاب» شهید و ۱۵۹ تن دیگر زخمی شده‌اند.
بر اساس آمار وزارت بهداشت غزه، در بین این تعداد زخمی، ۳۳ تن بر اثر اصابت گلوله جنگی زخمی شده‌اند که گفته می‌شود حال چهار تن از آن‌ها وخیم گزارش شده است.
با شهادت این جوان فلسطینی شمار شهدای راهپیمایی‌های بزرگ حق بازگشت به ۱۷۵ شهید و بیش از ۱۹ هزار زخمی رسید.
راهپیمایی حق بازگشت جمعه این هفته با مشارکت هزاران فلسطینی ساکن غزه، تحت عنوان «شکست محاصره غزه» از عصر جمعه در شرق غزه شروع شد.
راهپیمایی‌های حق بازگشت به سرزمین‌های اشغالی از ۳۰ مارس ۲۰۱۸ (۱۰ فروردین ۱۳۹۷) در اعتراض به اقدام «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا در شناسایی شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و تصمیم واشنگتن برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به این شهر آغاز شد.
یکی از مطالبات اهالی غزه و گروه‌های مقاومت در مقابل توقف این راهپیمایی‌ها، لغو محاصره نوار غزه از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی است.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

ديجيليت
ديجيليت آگهی