فارس/ هند به صورت یک‌جانبه دیدار وزیر امور خارجه این کشور با همتای پاکستانی که قرار بود در حاشیه اجلاس شورای امنیت سازمان ملل انجام شود را رد کرد.

«راویش کمار» سخنگوی وزارت امور خارجه هند اعلام کرد با توجه به پشت پرده نامه نگاری عمران خان، هند دیدار وزراء خارجه دو کشور لغو شده است.

وی افزود: کشته شدن 3 پلیس هندی در کشمیر و چاپ عکس برهان وانی از جنگجویان جدایی‌طلب عضو حزب المجاهدین روی تمبرهای کشمیر از دیگر دلایل لغو دیدار با وزیر امور خارجه پاکستان است.

شاه محمود قریشی در واکنش به این موضوع ضمن ابراز تاسف و ناراحتی از لغو دیدار با همتای هندی خود گفت: پاکستان خواهان منطقه ای بهتر است اما ظاهرا هند اهداف دیگری دارد.

وی با اشاره به پیش قدم شدن پاکستان در از سرگیری مذاکرات دوجانبه گفت: اگر هند خواهان از سرگیری مذاکرات صلح نیست ما هم عجله ای برای این کار نداریم.

عمران خان نخست وزیر پاکستان در نامه‌ای به همتای هندی خود، بر از سرگیری مذاکرات و دیدار وزراء خارجه دو کشور در حاشیه اجلاس سازمان ملل متحد تاکید کرده بود اما روز گذشته هند که این پیشنهاد را پذیرفته بود به صورت یکجانبه این دیدار را لغو کرد.

«محمد فیصل» سخنگوی وزرات امور خارجه پاکستان اعلام کرد: هند یک فرصت خوب برای مذاکره و حل اختلافات از طریق گفت و گو را از دست داد.

وی اتهامات هند در زمینه دست داشتن پاکستان در کشته شدن نیروهای امنیتی و پلیس در کشمیر را رد کرد.

فیصل افزود: رفتار هند در زمینه مذاکرات دو جانبه مأیوس کننده است و لغو دیدار از پیش تعیین شده وزرای خارجه در 24 ساعت قبل از انجام این ملاقات غیر قابل پذیرش است.

یکی از محورهای سخنرانی شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در شورای امنیت سازمان ملل متحد موضوع ظلم و ستم به مردم کشمیر است که این موضوع نیز موجب نارضایتی هند شده است.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

کل ايرانو مثل کف دستت بلد باش
بلد آگهی