ایسنا/رهبران حزب "الدعوه" عراق امروز (شنبه) نشستی فوق‌العاده را برای انتخاب نامزد این حزب برای سمت نخست وزیری برگزار و حیدر العبادی را نامزد تصدی این پست تعیین کردند.

به گزارش سومریه نیوز، این نشست با حضور نوری مالکی، دبیرکل این حزب و حیدر العبادی نخست وزیر عراق برگزار شد.

منابع آگاه اعلام کردند، در این نشست درباره عدم خروج نامزد نخست وزیری از حزب و معرفی نامزدی برای این سمت از داخل حزب الدعوة مورد بررسی قرار گرفت.

یک منبع سیاسی عراق نیز از توافق حیدر العبادی با رهبران حزب خبر داد و گفت: رهبران حزب توافق کردند العبادی تنها نامزد آنها برای نخست وزیری باشد.

وی به روسیا الیوم گفت: نشستی که امروز برگزار شد با توافق بر سر مشارکت یک حزب در روند تشکیل دولت آینده توافق کرد.

این منبع گفت: العبادی و مالکی و بقیه اعضای حزب بعد از تنش و تیرگی روابطی که بین آنها به وجود آمده بود به دلیل پایبندی رهبران حزب به نامزدی العبادی برای این پست مصالحه کردند.

منابع سیاسی در روزهای گذشته از وجود اختلافات در شورای مرکزی این حزب درباره نامزد نخست وزیری خبر داده و اعلام کرده بودند، اکثریت رهبران حزب با نامزدی طارق نجم برای این پست موافق هستند.

نجم از رهبران حزب الدعوه الاسلامیه و مشاور سابق مالکی است. وی در بحران الانبار مشاور مالکی بود و علاوه بر این مذاکره با کردها و مرجعیت دینی در نجف و مذاکره با آمریکا در توافق‌نامه‌های امنیتی را در کارنامه کاری خود دارد و از بارزترین مواضعش مخالفت با اقدام پارلمان در تضعیف قدرت مالکی است.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

ديجيليت
ديجيليت آگهی