تسنیم/ رئیس جمهور ترکیه گفت: کشورمان در زمینه فناوری به جایگاهی رسیده که می‌تواند ۶۵ درصد نیازهای خود در زمینه صنایع دفاعی را تولید کند.

به گزارش آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در جشنواره هوا و فضانوردی و فناوری «تکنوفست» که امروز شنبه در محوطه فرودگاه جدید استانبول برگزار شد، گفت: دستیابی موفقیت آمیز به «تکنولوژی ملی» گواه آن است که می‌توان به جامعه تولیدکننده فناوری رسید.
رئیس جمهور ترکیه گفت: در جهان امروز نخستین شرط استقلال حقیقی رسیدن به جایگاه طراحی، تولید و صادرات فناوری است. تا زمانیکه تنها مصرف کننده تکنولوژی باشیم نمی‌توانیم آزادی عمل در هیچ زمینه‌ای را تضمین کنیم.
اردوغان با بیان اینکه اگر در عفرین، جرابلس، جودی، گابار، قندیل و سنجار موفقیت‌هایی کسب می‌کنیم به دلیل تولیدات داخلی نظامی ترکیه است، اظهار داشت: باید از رخدادهای سال‌های اخیر درس بگیریم. برای قرار گرفتن در میان پیشگامان زمینه فناوری، باید اقدامات جدی و سرمایه‌گذاری‌ انجام دهیم.
وی ادامه داد: ترکیه در زمینه فناوری به جایگاهی رسیده که می‌تواند 65 درصد نیازهای خود در زمینه صنایع دفاعی را تولید کند. واضح و مبرهن است که اگر به این مرحله دست نمی‌یافتیم با دشواری‌های بسیاری در عملیات‌های درون‌ مرزی و فرامرزی مواجه می‌شدیم.
رئیس جمهور ترکیه افزود: تمامی دانشمندان کشور در سراسر جهان را به سهیم شدن در این جریان پیشرفت علم و فناوری فرا می‌خوانم. بازگشت دانشمندان ترک به کشور و برنامه پژوهشگران برجسته بین‌المللی را راه‌اندازی می‌کینم.
اردوغان گفت: در صورت نداشتن امنیت دیجیتالی، دست شما برای اتخاذ تدابیر در حد مطلوب باز نخواهد بود.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی