تسنیم/ یکی از رسانه‌های نزدیک به حزب عدالت و توسعه، از ایده ضرورت آزادسازی منبج، توسط ارتش ترکیه دفاع کرد.

روزنامه ینی شفق که یکی از رسانه‌های مهم وابسته به حزب عدالت و توسعه به شمار می‌آید و اغلب سیاستمداران آک پارتی در آن قلم می‌زنند، امروز در یک گزارش ویژه از آزادسازی شهر منبج سوریه توسط ارتش ترکیه حمایت کرد.

این روزنامه مصاحبه‌ای با فردی به نام مصطفی حاج عبدالله ترتیب داده که در سال 2015 توسط گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه، به عنوان رئیس مجلس محلی منبج انتخاب شده بود، اما بعد از آن که این شهر به دست نیروهای وابسته به پ.ک.ک افتاد، او نیز از مسئولیت خود کنار نهاده شد.

این فرد در گفت‌وگو با ینی شفق گفته است: ما از وضعیتی که در مورد ادلب به وجود آمده بسیار راضی و خشنود هستیم و روز شماری می‌کنیم که این اتفاق برای منبج هم بیفتد. مردم منتظر یک اشاره از سوی ترکیه هستند تا به خیابان‌ها بریزند. آنها می‌خواهند هرچه زودتر به اشغال این شهر توسط نیروهای پ.‌ک.‌ک پایان داده شود چراکه پ.ک.ک و آمریکا به مردم ما ظلم می‌کنند و ما خواهان آن هستیم که هرچه زودتر شهرمان توسط ارتش آزاد سوریه و ارتش ترکیه آزاد شود.

در این گزارش به این موضوع اشاره شده که منبج دارای 600 هزار نفر جمعیت و بزرگترین شهرستان استان حلب بعد از مرکز استان است.

طی هفته‌های اخیر، آمریکایی‌ها چندین بار اعلام کرده‌اند که یک دوره آموزشی ویژه برای فعالیت واحدهای گشتی مشترک آمریکایی و ترکیه در حال برگزاری است و به زودی نیروهای آمریکایی و ترکیه‌ای به صورت هماهنگ و مشترک در اطراف منبج به فعالیت گشت و کنترل راهها خواهند پرداخت.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

ديجيليت
ديجيليت آگهی