باشگاه خبرنگاران/ خبرگزاری اسپوتنیک فاش کرد ژنرال «عبدالرازق» به دستور فرمانده کل نیرو‌های ناتو و به ضرب گلوله محافظان این ژنرال آمریکایی جان خود را از دست داد.


شایان ذکر است، در نشست امنیتی که با حضور مقامات قندهار و فرمانده کل نیرو‌های ناتو در ساختمان استانداری قندهار برگزار شد، میان ژنرال «اسکات میلر» و ژنرال عبدالرازق بر سر حصارکشی پاکستان در مرز مشترک دو کشور مشاجره لفظی صورت گرفت و ژنرال آمریکایی با عصبانیت جلسه را پایان یافته اعلام کرد و از محل نشست خارج شد.

میلر در راهرو استانداری قندهار با محافظان خود ایستاده بود و گویا درباره مسئله مهمی تصمیم می‌گرفت، چند دقیقه بعد نارنجک دودزا در این محل منفجر می‌شود و متعاقبا تیراندازی آغاز شد.

در همین حال، اسپوتنیک فاش کرده است که خبر تیراندازی محافظ استاندار قندهار کاملا نادرست است، زیرا در جلسه‌ای که با حضور مقامات آمریکایی برگزار شود، افغان‌ها حق حمل سلاح ندارند. این خبرگزاری افزود: نظامیان آمریکایی تصویربردار شبکه تلویزیون دولتی قندهار را نیز به ضرب گلوله کشتند و دوربین وی که می‌تواند حقایق را نشان دهد، ناپدید شده است.

پس از وقوع این حمله، دولت افغانستان هیئت ویژه را برای تحقیق و بررسی درباره این حمله به قندهار اعزام کرد. این در حالی است که گروه طالبان مسئولیت این حمله را برعهده گرفت و فرمانده ستاد مشترک ارتش افغانستان، فرد مهاجم را محافظ استاندار قندهار معرفی کرد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید