ایسنا/ پارلمان یمن از شورای امنیت خواست تحریم‌های اعمال شده علیه مردم این کشور از جمله احمد صالح، پسر بزرگ علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین این کشور را لغو کند.

سایت حزب کنگره سراسری مردمی یمن و خبرگزاری سبا یمن وابسته به انصارالله یمن اعلام کردند یحیی علی الراعی، رئیس پارلمان یمن در نامه‌ای خطاب به رئیس و اعضای شورای امنیت نوشت: از شما انتظار می‌رود تحریم‌ها علیه شهروندان یمنی از جمله قطعنامه‌های را که شامل حال احمد علی عبدالله صالح، سفیر سابق یمن در امارات نیز می‌شود را لغو کنید زیرا احمد صالح شایسته لغو تحریم‌هایی است که از سال 2015 براساس قطعنامه شماره 2216 علیه او اعمال شد.

پارلمان یمن در این پیام خواستار لغو تحریم‌ها و ممنوعیت اعمال شده علیه مردم یمن از جمله قطعنامه شماره 2140 شورای امنیت مصوب سال 2014 شد.

پارلمان یمن در ادامه تاکید کرد: این مسئولیت ما در برابر گروه‌های سیاسی و حزبی مختلف یمن است که هرگونه ستمی که به آنها اعمال می‌شود را کنار بزنیم.

طبق گفته‌های الراعی پسر صالح در طول یکسال گذشته "خالصانه کار کرده و به تمام دستورات صادره عمل کرده است". این بیانیه می‌نویسد: او به محض صدور دستوری برای فعالیت در یمن به عنوان سفیر به آن عمل کرده و هرگز اقدامی علیه روند سیاسی و تصمیمات گرفته شده از سوی رهبران یمن انجام نداد و برای موفقیت روند انتقال سیاسی قدرت در یمن همکاری کرد.

در ادامه این نامه آمده است: احمد علی به طور کلی از حوادث سیاسی و نظامی که در یمن وجود دارد دوری جست و در هیچ یک از آنها دخالت نکرد و تصمیم برای تحریم او براساس ادعاها و اطلاعاتی منتشر شده از طرف رقبای سیاسی‌اش انجام شد. او به تصمیم شورای امنیت درباره تحریم‌ها احترام گذاشت و به تمام بندهای آن پایبند بود و از زمان صدور تصمیمی هرگز با آن مخالفت نکرد.

پارلمان یمن در کنترل حزب کنگره یمن است که عبدالله صالح تا پیش از کشته شدنش ریاست این حزب را بر عهده داشت. حزب کنگره از شرکای انصارالله در حکومت یمن است.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی