تسنیم/ رسانه‌های صهیونیستی بعد از این در مورد شکست اطلاعاتی مأموریت یگان ویژه رژیم صهیونیستی که منجر به هلاکت یک افسر ارشد این رژیم شد، ساکت نخواهند ماند.

روزنامه الاخبار لبنان در گزارش به بررسی عملیات شکست خورده امنیتی رژیم صهیونیستی در نوار غزه پرداخته است که در نتیجه آن یک افسر ارشد این رژیم به هلاکت رسید. این گزارش می‌افزاید که به نظر نمی‌رسد طی روزهای آینده حرف و حدیث‌ها دست‌کم در سرزمین‌های اشغالی از شکست بزرگ سازمان‌های امنیتی رژیم صهیونیستی در حادثه اخیر در نوار غزه به پایان برسد.
این شکست بعد از آن انجام شد که یک عملیات نفوذ هوشمندانه برای هدف قرار گرفتن اهداف امنیتی در غزه به یک کمین معکوس تبدیل شد که مقاومت هیچ آمادگی قبلی برای آن نداشت، اما به فضل حضور دائمی خود در مناطق مرزی و هوشمندی عناصر آن موفق شد خسارت‌های زیادی به یگان ویژه ارتش رژیم صهیونیستی وارد کند.
این عملیات در شرایطی انجام شد که ریاست ستاد ارتش به صورت مستقیم آن را زیر نظر داشت و قرار بود ماموریت‌هایی را در مناطق عربی فلسطین انجام دهد. نیروهای مقاومت همچنان جزئیات این عملیات را مخفی نگه داشته‌اند. اما با این وجود مشخص است که این عملیات با وجود خسارت‌های انسانی که برای طرف فلسطینی داشتند، یک دستاورد بزرگ برای نیروهای مقاومت به شمار می‌رود.
در همین رابطه یک منبع از نیروهای امنیتی محور مقاومت می‌گوید که یگان عملیات‌کننده اسرائیلی به صورت مخفیانه وارد مناطق جنوب نوار غزه شد. آنها در این عملیات از یک خودروی فولکس واگن استفاده کرده بودند که 6 نفر در آن حضور داشت و یکی از جاسوس‌های مزدور رژیم صهیونیستی که با آنها در داخل خودرو بود، هماهنگی‌های لازم برای ورود آنها به غزه را انجام داده بود.
بر اساس این گزارش، شرکت کنندگان در این عملیات به خوبی زبان عربی را با لهجه مردم غزه صحبت می‌کردند و مناطق عملیاتی خود را نیز به خوبی می‌شناختند.
به گفته این منبع امنیتی، یگان‌های مرزبانی وابسته به گردان های القسام شاخه نظامی جنبش حماس فقط 4 نفر از 6 سرنشین خودرو را پیاده کردند. دو نفر دیگر لباس زنانه بر تن کرده بودند و همین موضوع باعث شد نیروهای مقاومت آنها را از خودرو پیاده نکند.
بعد از گذشت مدت کوتاهی که منبع امنیتی مذکور نسبت به ذکر دقیق آن ملاحظاتی داشت، نیروهای پشتیبانی القسام از جمله شهید نور برکة مسئول نظامی حماس در منطقه به نزد خودرو رسیدند و به صورت رودررو با چهار نفر از سرنشینان خودرو صحبت کردند و از آنها خواستند تا اوراق هویتی خود را که جعلی بود، نشان دهند.
از آنجا که شهید برکة اطلاع دقیقی از منطقه داشت، نسبت به این خودرو مشکوک شد و دستور بازداشت آنها را صادر کرد. در این لحظه بود که دو عنصر دیگر که لباس زنانه به تن کرده بودند، از خودرو پیاده شدند و به سوی نیروهای امنیتی القسام شلیک کردند که در نتیجه این اتفاق شهید برکة و یکی دیگر از نیروهای مقاومت به شهادت رسیدند.
به نظر می‌رسد این دو نظامی رژیم صهیونیستی اوضاع بحرانی خود را به فرماندهان عملیات گزارش کرده بودند، چرا که بلافاصله بعد از پیاده شدن آنها از خودرو حملات موشکی صهیونیست‌ها به صورت مستقیم آغاز شد. نیروهای القسام نیز حملات و تیراندازی‌های خود را آغاز کردند که در نتیجه این تیراندازی ها 4 مزدوری که در خارج از خودرو بودند، زخمی شدند. این موضوع برخلاف ادعاهای ارتش رژیم صهیونیستی است که هلاکت یک نظامی اسرائیلی و زخمی شدن یک تن دیگر را اذعان کرده است.
4 فرد مذکور با وجود جراحت‌هایی که داشتند موفق شدند از منطقه فرار کنند و نیروهای مقاومت نیز در نتیجه موشک‌باران گسترده‌ای که وجود داشت مجبور شدند پناه بگیرند. خودروی مذکور بلافاصله به سمت مناطق مرزی حرکت کرد تا بتواند با استفاده از پوشش آتش نیروهای متجاوز صهیونیستی از معرکه فرار کند. در نتیجه این موشک‌باران ها پنج تن دیگر از عناصر گردان‌های القسام که اقدام به تعقیب خودروی مذکور کرده بودند به شهادت رسیدند.
سرنشینان خودروی صهیونیستی در حدود 500 متری منطقه مذکور مجبور شدند از خودرو پیاده شوند، چرا که خودروی آنها به یک دیوار سیمانی برخورد کرده بود. در آنجا یک بالگرد و یک تانک برای بازگرداندن آنها به سرزمین‌های اشغالی وجود داشت. در ادامه این عملیات نیروهای رژیم صهیونیستی خودروی استفاده شده توسط مزدوران را با بیش از 10 فروند موشک هدف قرار داده و آن را به صورت کامل منهدم کردند.
در شرایطی که یگان تعقیب کننده خودروی اسرائیلی، ویژگیهای خودرو را گزارش می‌دادند، عناصر دیگر مقاومت موفق به تیراندازی به سمت خودرو شدند. رژیم صهیونیستی تلاش کرد از طریق نفوذ به امواج بی‌سیم مختص نیروهای مقاومت تمرکز آنها را از بین ببرد و وانمود کند که یک حادثه امنیتی در منطقه غربی در سمت دریا اتفاق افتاده است، اما عناصر مقاومت نسبت به این موضوع هوشیار بودند.
این منبع امنیتی در خصوص نحوه ورود نیروهای اسرائیلی به نوار غزه تاکید کرد که چیزی که تاکنون مشخص شده، این است که نفوذ آنها به صورت انفرادی بوده، اما خودروی مذکور پیش از این از طریق یکی از گذرگاه‌ها وارد نوار غزه شده است.
ارزیابی‌های موجود نشان می دهد که این اولین باری نبود که افراد یگان مذکور موفق به نفوذ به غزه می‌شدند، چرا که عناصر مقاومت که این حادثه را شاهد بودند، می‌دیدند که افراد مذکور اطلاعات بسیار دقیقی از منطقه دارند.
این منبع می‌افزاید که نیروهای امنیتی در حال حاضر مزدور داخلی که زمینه‌های ورود آنها به منطقه را فراهم کرده و ماهیت اصلی ماموریت آنها را پیگیری می‌کنند، اما آن چیزی که الان مهم است، این است که این ماموریت ناکام مانده و نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی ضربه سختی را دریافت کرده‌اند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید