ایرنا/ ارتش رژیم صهیونیستی روز سه شنبه اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 460 فروند موشک از غزه به سوی سرزمین های اشغالی پرتاپ شده است.

به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، ارتش رژیم صهیونیستی افزوده است: تاکنون 460 فروند موشک به مناطق اشغالی پرتاپ شده که 100 فروند موشک توسط سامانه ضد موشکی گنبد آهنین منهدم شده است.
ارتش رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد، 160 هدف را در غزه بمباران کرده است.
در همین حال جهاد اسلامی از شلیک موشک های جدید به شهر اشکلون واقع در جنوب سرزمین های اشغالی خبر داد.
پیش تر اتاق مشترک عملیات نیروهای مقاومت تاکید کرده بود که تلاش های میانجیگرانه مصر برای برقراری آتش بس در غزه موفقیت آمیز بوده است.
نیروهای مقاومت اضافه کردند تا زمانی که طرف صهیونیستی به این آتش بس پایبند باشد، نیروهای فلسطینی نیز حملات خود به سرزمین های اشغالی را متوقف می کند.
اسماعیل هنیه رئیس دفتر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز گفته بود: درصورت توقف حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به غزه، می توان برای برقراری آتش بس با طرف اسرائیلی به توافق رسید.
از سوی دیگر رسانه های صهیونیستی گزارش دادند که آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، آیلت شاکد وزیر دادگستری و نفتالی بنت وزیر آموزش این رژیم به پیشنهاد آتش بس رای مثبت دادند.
رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه حملات شدیدی را به منطقه غزه آغاز کرد که منجر به بروز تنش و درگیری های گسترده با نیروهای مقاومت فلسطین شد.
بنابر اخبار منتشره، شامگاه یکشنبه گروهی از کماندوهای ارتش رژیم صهیونیستی با خودرویی غیرنظامی وارد منطقه ای در شرق خان یونس شده و 'نور برکه' از فرماندهان گردان های شهید عزالدین قسام را ترور کردند.
پس از لو رفتن عملیات، نیروهای مقاوت با نظامیان صهیونیست درگیر شدند. به دنبال این جنایت، جنگنده‌های ارتش صهیونیستی اقدام به پشتیبانی از نظامیان این رژیم کرده و شرق خان‌ یونس را بمباران کردند تا این نیروها بتوانند عقب‌ نشینی کنند. در نتیجه این بمباران‌ها شماری از مبارزان فلسطینی به شهادت رسیدند و درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.
تنش های جاری همچنان ادامه دارد و جنگنده‌های صهیونیستی طی سه روز گذشته مرکز شهر غزه و ساختمان‌های دولتی و سازمان خدمات رسانی را بمباران کردند.
منابع فلسطینی اعلام کردند که در جریان این ناآرامی ها تاکنون، 11 فلسطینی شهید و 9 تن دیگر زخمی، 2 صهیونیست کشته و بیش از 50 تن دیگر زخمی شدند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید