فارس/ فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن ضمن اعلام آمادگی این سازمان برای شروع گفت‌وگوها در این کشور خواستار توقف درگیری‌ها در یمن به ویژه شهر الحدیده شد.

آقای «مارتین گریفیتس»، فرستاده ویژه این سازمان در امور یمن سه‌شنبه شب در بیانیه‌ای از درگیری‌ها در یمن ابراز نگرانی کرد و خواستار توقف درگیری‌ها در یان کشور به ویژه در نزدیکی زیرساخت‌های حیاتی یمن شد.
در این بیانیه آمده است که سازمان ملل از توقف درگیری‌ها در یمن به ویژه اطراف شهر بندری الحدیده این کشور حمایت می‌کند و کاهش درگیری‌ها گام مهمی برای کاهش دردهای مردم یمن است.
او به آمادگی‌های لجستیکی لازم جهت آماده شدن برای دو جدید گفت‌وگو اشاره کرد و گفت که باور دارد که طرف‌های درگیر در من برای یافتن راه حل سیاسی آماده‌اند.
به گزارش وب‌سایت سازمان ملل، مارتین گریفیتس همچنین گفت که این سازمان آماده است دوباره با طرف‌های درگیر برای دستیابی به توافقی در مورد شهر الحدیده با هدف حمایت از این شهر و ورود کمک‌های انسان‌دوستانه به الحدیده گفت‌وگو کند.
ائتلاف سعودی از ابتدای هفته گذشته حملات جدیدی را با هدف اشغال شهر الحدیده آغاز کرد با این حال این حملات شکست خورده است.
ائتلاف مذکور پیش از این نیز از اواخر خرداد ماه در چندین مرحله دست به حملاتی برای اشغال شهر الحدیده زد. مقام‌های سعودی و اماراتی بارها علنا از ضرورت اشغال این شهر مهم و راهبردی سخن گفته‌اند. از نظر آن‌ها اشغال این شهر یعنی پایان دولت نجات ملی.
این ائتلاف در دومین دور مذاکرات یمن که شهریور گذشته به میزبانی ژنو سوئیس قرار بود برگزار شود، به امید اینکه طی چند روز خواهد توانست الحدیده را اشغال کند، مانع از خروج هیأت انصارالله برای شرکت در ای مذاکرات شد و این گونه بود که این مذاکرات قبل از شروع شکست خورد.
ائتلاف سعودی و اماراتی که از ابتدای سال ۹۴ علیه یمن اعلان جنگ کرد، به رغم ادعاهای خود در ابتدای این جنگ،‌ طی بیش از سه سال و اندی نتوانسته است به اهداف اعلامی خود که همان سرنگون کردن دولت نجات ملی است دست یابد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

کل ايرانو مثل کف دستت بلد باش
بلد آگهی