ایرنا/ کاربران شبکه اجتماعی 'توئیتر' با هشتگ 'غزه مقاومت می کند' از پاسخ موشکی مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی حمایت کرده و این هشتگ در مدت زمان کوتاهی به ترند اول این شبکه در کشورهای عربی تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه مصری 'عربی21' ، فعالان توئیتر در کشورهای عربی از آغاز دور جدید تنش ها ، یکشنبه شب در باریکه غزه و همزمان با هجوم جنگنده های رژیم صهیونیستی به این منطقه تحت محاصره نسبت به آن در این شبکه واکنش نشان دادند.
براساس این گزارش هشتگ 'غزه ایستادگی می کند' از جمله هشتگ هایی بود که کاربران توئتیری به طور گسترده دنبال کردند و امروز (چهارشنبه) به ترند اول توئیتر تبدیل شد.
یک جوان فلسطینی در صفحه خود با عنوان 'آرامش در مقابل آرامش و حمله در برابر حمله' از پاسخ محور مقاومت به رژیم صهیونیستی حمایت کرده و آن را انتقام خون پاک بی گناهان دانسته است.
اغلب کاربران فلسطینی این حملات را تلاش مقام های صهیونیست برای سرپوش گذاشتن بر اختلاف خود در داخل این رژیم توصیف کردند.
این فعالان شبکه های اجتماعی نقش بسزایی در اطلاع رسانی حوادث اخیر در نوار غزه ایفا کرده و تصاویر و ویدئوهای بسیاری را از پاسخ موشکی محور مقاومت علیه مواضع رژیم صهیونیستی در صفحات خود به اشتراک گذاشتند.
اما پس از مدتی در اقدامی هدفمند و جانبدارانه تمامی این ویدئوها توسط شبکه توئیتر حذف شد، اقدامی که با اعتراض شدید از سوی فلسطینی ها مواجه شد، آنان معتقدند این اقدام از روی عمد و در تایید اقدامات رژیم صهیونیستی در غزه صورت گرفته است.
آنها همچنین در صفحات خود نسبت به اقدامات برخی از کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی انتقاد کرده و آن را خیانت به آرمان فلسطین دانستند.
دور تازه تنش بین غزه و رژیم صهیونیستی پس از آن آغاز شد که یک یگان عملیاتی ویژه اسرائیل یکشنبه شب گذشته با ورود مخفیانه به خان یونس در شرق باریکه غزه، هفت عضو شاخه نظامی حماس از جمله «نور محمد برکه» از فرماندهان گردان های «عزالدین القسام» را به شهادت رساند.
در این حمله یک افسر بلندپایه ارتش اسرائیل کشته و یک افسر دیگر زخمی شد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

ديجيليت
ديجيليت آگهی