فارس/ رئیس‌جمهور روسیه با انتقاد از تحریم‌های ضدروسی غرب تأکید کرد هیچ محدودیتی نمی‌تواند مانع پیشرفت و توسعه اقتصادی روسیه شود.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز (پنجشنبه) در رابطه با تحریم‌های غرب علیه روسیه تأکید کرد، هرگونه محدودیت اعمال شده در حوزه اقتصادی با اهداف سیاسی، قطعا مانع و تهدیدی در حوزه مسائل اقتصادی و تجاری خواهد بود اما هیچ چیز نمی‌تواند جلوی پیشرفت و توسعه اقتصادی و فناوری روسیه را بگیرد و به همین دلیل روسیه به همکاری‌های فنی و اقتصادی خود با شرکایش ادامه خواهد داد.

بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، رئیس جمهور روسیه که در کنفرانسی مطبوعاتی پس از سخنرانی خود در اجلاس سران سازمان بین‌المللی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی «انجمن ملل آسیای جنوب شرقی» (آسه آن) حاضر شده بود، با اشاره به دیدارهای اخیر خود با سران کشورهای حاضر در این اجلاس، به اهمیت دیدارش با «شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن پرداخت و تأکید کرد که نخست‌وزیر ژاپن برای گفت‌وگو درباره جزایر مورد مناقشه با روسیه طبق معاهده 1956 که پس از جنگ جهانی دوم میان ژاپن و شوروی سابق به امضا رسیده بود، اعلام آمادگی کرده اما از آنجایی که ابهامات بسیاری در متن این معاهده وجود دارد، توافق نهایی میان دو کشور مستلزم کار بسیار است.

رئیس‌جمهور روسیه در ادامه در پاسخ به سوالی درباره تحولات اوکراین ضمن تأکید بر لزوم برگزاری انتخاباتی آزاد در این کشور تصریح کرد: «اوضاع در اوکراین تغییر نخواهد کرد مگر اینکه اتفاقی در کی‌یف رخ دهد و مقامات این کشور رفتار خود را تغییر دهند». پوتین همچنین ابراز امیدواری کرد که دولت جدید در اوکراین احترام بیشتری برای خواسته‌های مردم این کشور قائل باشد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید