تسنیم/ یک شبکه تلویزیونی آمریکایی به نقل از منابع اطلاعاتی خود اعتراف کرد که با وجود اعمال فشارهای واشنگتن، حداقل ۱۳ کشور، از جمله عربستان، قطر، الجزایر، مغرب، مصر و عراق، به خرید سامانه‌های موشکی اس-۴۰۰ از روسیه علاقه‌مند هستند.

روزنامه «ایزوستیا» امروز نوشت: با وجود تهدیدهای آمریکا درباره اعمال تحریم علیه کشورهایی که با روسیه درباره خرید سامانه‌های موشکی اس-400قرارداد ببندند، تمایل برای در اختیار داشتن این سامانه‌های موشکی روسی افزایش یافته و در حال حاضر حداقل 13کشور به خرید این تسلیحات دفاعی علاقه‌مند هستند.

این مسئله‌ای است که شبکه تلویزیونی «سی ان بی سی» آمریکا به نقل از یک مقام آگاه در سازمان‌های اطلاعاتی آمریکایی به آن اعتراف کرده است. بر اساس اطلاعات این مقام مسئول، مسئله خرید موشک‌های اس-400از روسیه، در حال حاضر در کشورهای عربستان سعودی، قطر، الجزایر، مغرب، مصر و عراق در حال بررسی است.

ضمن اینکه این شبکه تلویزیونی بعید ندانسته که دولت ایالات متحده ممکن است اعمال فشارهای دیپلماتیک بیشتری را علیه این کشورها به منظور صرف‌نظر کردن آنها از این اقدام، در نظر بگیرد.

سامانه های موشکی اس-400روسیه، برای مقابله با تمام تهدیدات هوایی-فضایی، از جمله حملات انواع هواپیماها، موشک‌های بالستیک یا موشک‌های تاکتیکی و سایر اهداف طراحی شده و قادر است اهداف خود را تا فاصله 600کیلومتری شناسایی و رهگیری کرده و آنها را تا فاصله 400کیلومتری و تا ارتفاع 35کیلومتری هدف قرار دهد و این سیستم مدرن پدافند هوایی با این ویژگی‌ها، در جهان نظیری ندارد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید