ایرنا/ سازمان ملل اعلام کرد که در 14 ماه گذشته 670 کودک در کشور میانمار کشته و 39 نفر هم معلول شده‌اند.

به گزارش روزنامه دیلی استار بنگلادش، استفانی دوجاریک سخنگوی دبیر کل سازمان ملل گفت: این آمار با بررسی های نمایندگان این سازمان از افراد کشته شده، معلول و مورد تجاوز قرار گرفته توسط نیروهای مسلح میانمار به دست آمده است.
دوجاریک در مورد بحران روهینگیا گفت: سازمان ملل بلاشک تمام تلاش خود برای فراهم کردن حمایت‌های بشردوستانه برای مردم آسیب پذیر میانمار انجام خواهد داد.
وی تصریح کرد، از آگوست سال گذشته تاکنون دولت بنگلادش به‌ خوبی توانسته میزبان یک میلیون شهروند میانماری باشد که بدون شک این اقدام تلاشی قهرمانانه به‌حساب می‌آید.
دوجاریک افزود، موضع سازمان ملل این است که مهاجران نباید مجبور به بازگشت شوند و تنها باید با شایستگی کامل به محل انتخابی خود بازگردند.
دو هزار و 260 مسلمان روهینگیا از 485 خانواده که در اردوگاه‌های مهاجران در منطقه کاگس بازار بنگلادش حضور دارند در 15 روز آینده باید به میانمار تحویل داده شوند.
میا سپو هماهنگ کننده سازمان ملل متحد اعلام کرد که این مسئولیت میانمار است تا اطمینان حاصل کند که روهینگیا اعتماد لازم برای بازگشت به میهن خود را داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که آنچه که برای آن‌ها اتفاق افتاده، تکرار نخواهد شد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید