میزان/ روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت گزارشی منتشر کرده که آمار‌های هشدار دهنده‌ای از فقر در فلسطین اشغالی ارائه می‌کند.

یدیعوت آحارونوت گزارشی از یک موسسه منتشر کرده که آمارهای هشدار دهنده ای از فقر در فلسطین اشغالی ارائه می‎کند.
آمار‌های ارائه شده از یک موسسه مستقر در فلسطین اشغالی همزمان با افزایش هزینه‌های زندگی از حضور یک میلیون کودک فقیر در این منطقه خبر می‎دهد.
براساس گزارش لاتت، بیش از ۲ میلیون نفر از ساکنان فلسطین اشغالی شامل ۱.۳ میلیون بزرگسال و بیش از یک میلیون کودک در فقر زندگی می‌کنند. به طور کلی، حدود یک چهارم صهیونیست‌ها از مشکلات اقتصادی رنج می‌برند و زیر خط فقر زندگی می‌کنند.
لاتت اعلام کرد، تقریبا یک چهارم کودکان صهیونیستی نیازمند خدمات رفاهی هستند و بیش از یک سوم آن‌ها به علت مشکلات اقتصادی دستکم از یک وعده غذایی محروم می‌شوند. داده‌ها حاکی از آن است که ۶ درصد از کودکان نیازمند، مجبور به درخواست کمک مالی و ۵/۷ درصد مجبور به جمع آوری مواد غذایی از کف خیابان یا سطل‌های زباله هستند.
این گزارش همچنین اظهار داشت وضعیت سالخوردگان و بازنشستگان فقیر فلسطین اشغالی رو به وخامت است؛ ۹۲ درصد از این افراد اعلام کردند حقوق بازنشستگی آن‌ها برای تامین مخارج زندگی کافی نیست و دو سوم آن‌ها گفته‎اند که با این درآمد قادر به حفظ سلامت خود نیستند.
از میان خانواده‌های فقیر نیز، ۵۳ درصد اعلام کرده اند که غذای کافی در اختیار ندارند و ۷۲ درصد نیز با صرفه جویی در هزینه غذایی خود تلاش می‌کنند مخارج دیگر را تامین کنند.
این مشکلات آثار فراوانی بر نوزادان نیز دارد؛ ۴۷ درصد از دریافت کنندگان کمک‌های مالی مجبور به تعیین جایگزین برای شیر نوزادان خود شدند.
در ادامه گزارش آمده است: هزینه بالای زندگی به شدت بر خانواده‌های ضعیف تاثیر می‌گذارد به طوری‌که ۷۱ درصد کمک گیرندگان بدهی دارند و بیش از نیمی از خانواده‌های فقیر در زمستان حتی به وسایل گرمایشی دسترسی ندارند. دو سوم دریافت کنندگان کمک مجبور به ترک دارو و ۸۵ درصد مجبور به ترک مراقبت‌های دندانپزشکی شده‎اند. ۱۱ درصد از دریافت کنندگان کمک به خودکشی فکر می‌کنند.
وخامت شرایط اقتصادی در رژیم صهیونیستی سبب شد تا ماه گذشته وزیر رفاه کابینه صهیونیستی در اعتراض به کاهش بودجه وزراتخانه‎اش، اعلام کند به دختران کوچک اجازه نخواهد داد به فحشا تن بدهند تا هزینه افسران پلیس افزایش یابد. کاهش بودجه برنامه‌های رفاهی در افزایش فقر و تدوام چرخه آن در فلسطین اشغالی تاثیر خواهد گذاشت.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید