ایرنا/ وزارت امور خارجه کره شمالی امروز یکشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: اقدامات تحریک آمیز آمریکا از جمله افزایش تحریم ها علیه کره شمالی ممکن است به بازگشت دوران «تبادل آتش» منتهی شود و تعهد این کشور برای خلع سلاح اتمی را لغو نماید.

به گزارش یونهاپ، کره شمالی در این بیانیه ضمن محکوم کردن تشدید تحریم های پیونگ‌یانگ از سوی آمریکا، نسبت به توقف خلع سلاح هسته ای که رهبر این کشور وعده آن را داده است هشدار داد.
در این بیانیه آمده است: آمریکا در سال 2018 برای هشتمین بار این کشور و حتی کشورهایی مانند روسیه و چین را به دلیل تعامل با کره شمالی تحریم کرده است که غیر قابل پذیرش است.
بر اساس بیانیه وزارت خارجه کره شمالی، اگر واشنگتن فکر می‌کند تشدید تحریم‌ها و فشارها، پیونگ‌یانگ را وادار به چشم پوشی از تسلیحات هسته‌ای می کند یک اشتباه محاسباتی است و امکان دارد مسیر خلع‌سلاح هسته‌ای در شبه جزیره کره را برای همیشه مسدود ‌کند.
کره شمالی در این بیانیه آورده است: اگرچه ترامپ از هر فرصتی برای ابراز تمایل برای بهبود روابط کشورش با آمریکا استفاده می‌کند اما وزارت خارجه این کشور برای بازگشت روابط کره شمالی و آمریکا به سال گذشته در تلاش است.
انتشار این بیانیه به دنبال آن روی داد که آمریکا هفته گذشته تحریم های جدیدی علیه کره شمالی از جمله مشاور ارشد «کیم جونگ اون» رهبر این کشور وضع کرد.
ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز امروز تاکید کرد برای ادامه مذاکره با کره شمالی هیچ عجله ای ندارد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید